Hendek Vadi Emlak
Hendek Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Mekke’nin fethinin yıldönümünde program düzenledi.

Hendek Ülkü Ocakları binasında gerçekleşen Mekke’nin fethi programına MHP Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Ünver,MHP İlçe Başkanı Atilla Tezgel,MHP Hendek Belediye Başkan Adayı Turgut Babaoğlu,MHP Belediye Meclis Üyesi Adayı Hüdaverdi Bahadır,İş adamı Osman Güney,MHP Hendek Kadın Kolları Başkanı Reyhan Zencir,Hendek Ülkü Ocakları Başkanı İsmail Baykal,Yönetimi ve Ülkücü gençler katıldı.


Mekke’nin Fethi programı İstiklal Marşı ve Kuran-ı Kerim’in okunması ile başladı.

Açılış konuşmasında Hendek Ülkü Ocakları Eğitim ve Kültür Vakfı Başkanı İsmail Baykal şu ifadelere yer verdi “1 Ocak’ın Yılbaşı Olduğunu Herkes Bilir Ama 1 Ocak’ın Mekke'nin Fethi Olduğunu Herkes Bilmez .Biz Yılbaşında Hediye Getiren Noel Baba’nin degil, Mirac'tan " NAMAZ " Getiren Hz.Muhammed (s.a.v)'in Ümmetiyiz.Mekke en mübarek, korunmuş ve bereketli kılınmış şehir. Mekke’nin fethi üzerinden Hicri yıla göre 1427 yıl, Miladı yıla göre ise 1384 yıl geride kaldı. Mekke'nin Fethi Mübarek olsun.Programımıza katılan herkese teşekkür ederim” dedi.

 Programda Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Orhan Ünver’de kısa bir konuşma yaparak değerlendirmelerde bulundu ve Mekke'nin Fethi Mübarek olsun diyerek programda emeği geçen herkese teşekkür etti.Program Mekke’nin fethi konulu sohbet ile devam etti.

Gecenin sonunda Ülkü Ocakları Kültür ve Eğitim Vakfı,programa katılanlara ikramlarda bulundu.