Hendek Belediyesi Ticaret merkezi konferans salonunda gerçekleşen Türk Halk Müziği Konserine Kaymakam İdris Akbıyık, Garnizon Komutanı Jandarma Yüzbaşı Umut Aşık, Hendek Adliye Hakimi, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Belediye Meclis Üyeleri, CHP Hendek Kadın Kolları Başkanı Nevin Şeşen, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Şube Müdürleri, İlçe Halk Eğitim Müdürü Necati Tan, Sivil toplum kuruluş temsilcileri, daire amirler ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program açılışında Hendek İlçe Halk Eğitim Müdürü Necati Tan gecede emeği geçen başta Doç. Dr. Sertan Demir ve Koro ekibine teşekkür ederek katılımcıların yoğun ilgisi nedeniyle de izleyenlere teşekkür etti.

Hendek Halk Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği Türk Halk Müziği konseri Koro şefi SAÜ Devlet Konservatuarı Öğretim Üyesi Doç. Dr. Sertan Demir yönetiminde, Türk Halk Müziği Korosu birbirinden güzel eserler okuyarak muhteşem bir geceye imza attılar.

Gecede program sunumunu Özlem Yıldız yaparken Türk Halk Müziği Korosunda yer alan solistler Nilgün Kandil, Melek Melinay Avşar, Nurullah Akçay, Serhan Güler, Abdurrahman Bakırcı, Radi Pektemek ve Kamil Duman birbirinden güzel eserler okuyarak salondakilere muhteşem bir gece yaşattılar.

Geceye Koronun en yaşlısı ve her konser de yerini alan Bağlama’da Hayrettin Gerdan ile bu yıl ilk defa Türk Halk Müziği konserine katılan ve Koronun en küçüğü Yağmur Akçay renk kattılar.

Gecenin sonunda Kaymakam İdris Akbıyık, Koro ekibinin performansının profesyonellere taş çıkartacak şekilde olduğunu söyledi ve programda büyük emek sahibi olan Doç. Dr.Sertan Demir’e çiçek takdim ederek herkese teşekkür etti.