Hendek Vadi Emlak

Hendek Jandarma ekipleri terör örgütü üyelerine yönelik çalışmaları devam ediyor.

Hendek Jandarma Komutanlığına bağlı ekipler, yol kontrolü yaptıkları sırada, bölücü terör örgütü PKK ile bağlantılı olduğu belirlenen bir kişiyi yakaladı.

Hırsızlık, Asayiş ve Uyuşturucu gibi birçok konuda göz açtırmayan ve kentimizin huzuru için 7/24 çalışmalarına devam eden Hendek Jandarma, bölücü ve yıkıcı unsurlara yönelik Hendek’te de hiçbir yapıya izin vermiyor.

Hendek Jandarma ekipleri, uygulama yaptığı sırada kimlik kontrolünde Mardin’in Nusaybin İlçesinde Devletimize,  askerimize ve polisimize yönelik bölücü ve yıkıcı hain terör örgütü PKK lehine faaliyetlerde bulunan bir kişiyi gözaltına aldı.

Edinilen bilgilere göre; Hendek Jandarma ekipleri D-100 karayolu Nuriye Mahallesi Küçük Sanayi sitesi mevkiinde, Düzce’den İstanbul’a giden bir otobüste yaptığı GBT sorgulaması sırasında bir kişiyi gözaltına aldı. Yapılan araştırmada Şırnak İdil nüfusuna kayıtlı Mehmet Ali U. (1982)’ın daha önce Mardin Nusaybin’de askerimize, polisimize ve devletimize yönelik bölücü ve yıkıcı faaliyetlerde bulunduğu belirlendi. Şahsın üzerinde yapılan kontrollerde yüklü miktarda nakit para çıktı. Jandarma ekipleri terörist faaliyetlerde bulunan şahsı gözaltına aldı. Jandarma’da ki sorgusunun ardından Mehmet Ali U. Adli makamlara sevk edildi.