Hendek Yukarıçalıca Mahallesinde MÜSİAD Sakarya Başkanı Yaşar Coşkun'a ait olan havai fişek fabrikasında yaşanan patlama sonrasında olayın yaşandığı bölgeyi ziyaret eden ve ardından aralarında MÜSİAD Genel Başkanı ve Şube Başkanlarının da bulunduğu heyetin Hendek Belediyesi Bayraktepe Sosyal Tesislerinde yemek yediği fotoğraf karesi ve sosyal medya paylaşımı tepkilere neden oldu.
Çalışmalar devam ederken
Patlama yaşanan fabrikanın Yönetim Kurulu Başkanı ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun'a destek amacıyla Sakarya'ya gelen MÜSİAD Genel Başkanı Abdurrahman Kaan ve diğer şube Başkanlarının arama ve enkaz kaldırma çalışmalarının devam ettiği esnada Bayraktepe Tesislerinde bir araya gelerek yemek yemesi ve sosyal medyada paylaşılması tüm Türkiye'den büyük tepki çekti.
Gelen tepkiler üzerine paylaşım kaldırıldı
Patlamadan sadece birkaç saat sonra MÜSİAD Genel Başkanı ve diğer şube Başkanlarının yer aldığı, Bursa MÜSİAD tarafından sosyal medya hesabında paylaşılırken, yapılan paylaşımın gelen tepkiler üzerine kaldırıldığı gözlerden kaçmadı.
Fabrika sahibi katılmadı
Düzenlenen yemek organizasyonuna patlama yaşanan fabrika sahibi ve MÜSİAD Sakarya Şube Başkanı Yaşar Coşkun ve Ailesinden kimsenin katılmadığı gelen bilgiler arasında.