İlçemiz Bürokratları, Siyasetçileri, Sivil Toplum Kuruluşları, Öğrenci ve Öğretmenlerin yanı sıra çok sayıda vatandaşın ilgi gösterdiği programda açılış konuşmasını HİMDER Başkanı Muhammed İkbal CAMCI yaptı.
Muhammed İkbal Başkan konuşmasında şunları ifade etti.
Yönetim Kurulu’na Teşekkür
Kuruluşundan bugüne Derneğimiz çatısı altında icra ettiğimiz etkinliklerin 34.üncüsünü gerçekleştirmekteyiz. Bu ve bundan önceki programlarımızın oluşumu için vermiş oldukları emekleri için derneğimizin kurucuları ve yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımıza abilerimize ve gönül bağı ile bağ kurduğumuz büyüklerimize teşekkürlerimi sunuyorum.
Sosyal ve Toplumsal sorumluluk adına ilçemizde çeşitli etkinlikler yapmaya gayret ediyoruz. Bu kapsamda 20 Mayıs Cuma günü okulumuz bahçesinde Okul Öğretmen öğrenci ve velileri ile birlikte Kızılay Hendek Şubesine kan bağışı programı gerçekleştireceğiz.
Vakti olan kanı müsait olan dostlarımızı okulumuza kan vermeye davet ediyorum.
Geleneksel Mezunlar Günü
Yine Pandemiden dolayı 2 yıl ara verdiğimiz Hendek İmam Hatip Lisesi Mezunlar Günümüzü 05 Haziran Pazar günü icra ederek bu hasreti ikinci defa bitireceğiz inşallah. Bu vesile bir kez daha hepinizi mezunlar günümüze davet ediyorum.
Sosyal Sorumluluk Projelerine Devam,
Ayrıca yine Temmuz ayı içerisine gerçekleştirmek üzere Aile içi ve Kadına yönelik şiddetle mücadele ve Çocuk ihmal ve İstismarı konularını kapsayan bir konferansında hazırlığı içerisindeyiz.
Sayın Protokol değerli dostlar kıymetli hocam bugün Mustafa ARMAĞAN gibi bir marka ile tarihin derinliklerine doğru mesafe alacağız. Rabbim hepimizi ve neslimizi tarihinden ibret alan, ecdadından ders alan, bir yaptığı hatayı bir daha yapmayan, istikameti heybeti ma’rüf-u cihan olan ecdadı ile aynı istikamette olan kullarından eylesin.
BAKIR; Bende Hendek’liyim.
Günün anlam önemine istinaden bir konuşma yapan SİMDER Başkanı Yahya BAKIR katılımcılara ve programın oluşumunda emeği geçenlere teşekkürlerini iletti. Bende bir Hendek’li olarak ilçemizde yapılan bütün faaliyet ve aktiviteleri çok önemsiyorum Hendek’i çok seviyoruz hepimiz üzerimize düşeni yapıyoruz ve böyle güzel programlar ortaya çıkıyor dedi.
Belgeleri İle Konuştu,
Ardından Araştırmacı yazar Mustafa ARMAĞAN’ ın Osmanlıdan Günümüze Tarihi Hesaplaşma konulu anlatımı başladı. Dinleyiciler tarafından büyük bir ilgi ile dinlenen ve nefesleri kesen tarih yolculuğu bilinmeyen yönleri ile dikkat çekti. Tarihimiz yanlış ve eksik anlatılıyor. Bu millete tarih anlatılırken vatanımıza saldıran ve denize dökülenlerin yunan olduğu bile saklanmış, Yunan askerlerini denize döktük demiyorlar düşmanı denize döktük diyorlar bu suretle düşmanın kim olduğunu saklamış oluyorlar diyen ARMAĞAN Bizim bir kişisel hedefimiz yok tek derdimiz tarihi Millete doğru anlatmak ecdadımızı torunlarına doğru tanıtmak ifadelerini kullandı. Sonuna kadar her dakikası büyük bir ilgi ile takip edilen programda Yazar Mustafa ARMAĞAN’ ın gösterdiği belgeler dikkat çekti.

Program sonunda alınan kitaplar yazar Mustafa ARMAĞAN tarafından tek tek imzalanarak Program sonlandırıldı.