Hendek Belediyesi eski başkanı Ali İnci, İrfan Püsküllü, eski meclis ve encümen üyelerinden oluşan toplam 27 kişi 17 Mart 2021 günü usulüz imar değişikliği ve arazi satışı iddiasıyla hakim karşısına çıkacak


Hendek Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu’nun, MHP İlçe Başkanı olduğu dönem meclis üyeleriyle birlikte Hendek Cumhuriyet Başsavcılığına taşıdığı, ‘Usulsüz taşınmaz satışları ve imar uygulamaları’ davasında yeni bir gelişme yaşandı. Hendek Belediyesinin müdahil olduğu usulsüz satış ve imar değişiklikleriyle ilgili İçişleri Bakanlığı Eski Başkanlar Ali İnci ve İrfan Püsküllü, eski encümen üyeleri, eski meclis üyeleri ve danışmanlar ile şuan aktif görevde bulunan daire müdürleri hakkında soruşturma izni vermişti.

Sakarya’da nadir görülen davada tüm gözlerde Hendek’te yargıdan gelen duruşma haberi bomba etkisi yarattı. Soruşturma izninin ardından Hendek 1.Asliye Ceza Mahkemesinde aralarında Ali İnci ve İrfan Püsküllü ile şuan görev yapan Zabıta, Temizlik İşleri, Hal ve Destek Hizmetleri Müdürleri ile Danışmanın da yer aldığı 27 şahıslı dava 17 Mart 2021’de saat 09.20’de başlıyor.

Şahıslar COVİD tedbirleri kapsamında gruplar ve belirlenen tarihler arasında hakim karşısına çıkacak.