Hendek Vadi Emlak
Hendek’te Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimleri yapıldı. Vakıfta 2012’de görev yapacak mahalle ve köy muhtarları belli oldu.

 Yoğun katılım

Hendek Sosyal Yardımlaşma Vakfı Mütevelli Heyeti seçimleri Belediye Ticaret Merkezi Konferans Salonu’nda yapıldı. Seçimlere Kaymakam Mustafa Ayhan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, Kadastro İl Müdürü Selahattin Elalmış, Kadastro İl Müdür Yardımcısı Mehmet Türeli, İlçe Tapu Müdürü Yahya Özer, İlçe Tarım Müdür Vekili Kürşat Tecer, İl Genel Meclis Üyesi Mahmut Nedim Alkan, İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr.Metin Polat, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan ve muhtarlar katıldı.

2B’li köyler

Seçimler öncesinde Kadastro İl Müdürü Selahattin Elalmış, 2B arazileri hakkında muhtarları bilgilendirerek, Hendek’teki 24 köyde 2B arazisi bulunduğunu söyledi. Elalmış Hendek’teki 2B arazili köyleri şu şekilde sıraladı: Aşağı Çarığıkuru, Yukarı Çarığıkuru, Yukarı Hüseyinşeyh, Aktefek, Bıçkıatik, Çobanyatak, Çukurhan, Dereköy, Esentepe, Eski Bıçkı, Yağbasan,Aksu,Bakacak, Dikmen, Göksu, Güneyköy, Kadifekale, Karadere, Kurtuluş, Yeniyayla, Gündoğan, Kırktepe, Kızanlık ve Sümbüllü.

Muhtarlar

Elalmış’tan sonra İlçe Tarım Müdürlüğünde görevli Veteriner Hekim Recep Ali Aydın, muhtarlara hayvancılıkla ilgi bilgi verdi. Daha sonra ise Divan Kurulu Başkanı Kaymakam vakfı mütevelli heyetinde görev alacak iki muhtarın seçimine geçilmesi ve oylamanın açık ya da kapalı yapılması konusunu oylamaya sundu. Açık oylamanın yapılmasının ardından 2011 yılında vakıf mütevelli heyetinde yer alan Sarıdede Mahalle Muhtarı Mustafa Semiz ve Akarca Muhtarı Hamdi Turan’ın önümüzdeki yıl da görevlerine devam etmesi kararlaştırıldı.