Hendek İnşaat Tadilat
Hendekte yaklaşan yerel seçimler sebebiyle siyaset kulisleri ısınmaya başladı. AK Partide Aday adaylık süreci başlamamasına rağmen Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi Meclis üyesi  Av.Ekrem Bedir ,Ramazan ayında da yoğun bir şekilde çalışmalarına devam etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Av.Ekrem Bedir çalışmalarına hız verdi

AK parti’de mevcut belediye başkanı Ali İnci’nin üç dönemdir belediye başkanlığı yapıyor olmasına karşın, Büyükşehir Belediyesi ve Hendek Belediyesi Meclis üyesi  Av. Ekrem Bedir’in yaklaşık iki senedir belediye başkanlığı adaylığı için parti içerisinde ve halk arasında çalışma yaptığı, sürecin başlamasıyla resmi başvurusunu yapacağı konuşuluyor.

AK Parti tabanında ve halk arasında yeni bir adayla kan değişimine gidilmesi konusunda beklentinin olduğu da gelen dedikodular arasında yer alıyor.

Diğer partilerin belediye başkan aday adaylarını açıklamalarına karşın, bu konuda uzun zamandır sessiz kalan AK Parti’de Av.Ekrem Bedir’in  son dönemde çalışmalarına hız vermesiyle, resmi başvuruların yakın zamanda başlayacağı ve aday adaylığını açıklayacağı konuşuluyor.

MHP tabanı Adayın belirlenmesini bekliyor

Diğer yandan MHP Teşkilatında ise 3 aday adayı Hüdaverdi Bahadır,Cengiz Şişman,Turgut Babaoğlu çalışmaları ve ziyaretleri birlikte yönetmesine karşın vatandaşlar bir an önce Aday’ın belirlenmesini istiyor.

MHP İl Teşkilatının Hendek Belediye Başkan Adayını Bayram sonrası MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin Sakarya’y ı ziyaret edeceği ve bu ziyarette birkaç ilçenin adayı ile birlikte Hendek Belediye Başkan Adayının  açıklanacağı gelen duyumlar arasında yer alıyor.

CHP Hendek’te iki isim öne çıkıyor

CHP Hendek teşkilatında ise daha önce aday adaylığını açıklayan Dr.Yaşar Atik’in ardından başka aday adayı açıklama yapmazken vatandaşlar arasında iki isim dilden dile dolaşıyor.

Metalürji Mühendisi Danyal Hergünsel  eski  Ereğli Demirçelik Fabrikası genel müdür yardımcısı uzun zamandır İstanbul’da bir şirkette genel müdürlüğü görev i yürütüyor.

Daha önce ANAP Sakarya  Miletvekilliği adayı olan Hergünsel merkez sağ kesiminde ilgi odağı olacağı ve sağ esiminde bu isme sıcak baktığı gelen duyumlar arasında yer alıyor.

Diğer yandan 26 Haziran 2012 tarihinde CHP Hendek İlçe Başkanlığı görevine gelen Endüstri Mühendisi olan ve partili partisiz vatandaşların sempatisini kısa sürede kazanan Selami Karakadı adının vatandaşlar tarafından dillendirilmesi ve CHP kanadınında beklentisinin bu yönde olduğu konuşuluyor.CHP Hendek İlçe teşkilatı Başkanı Selami Karakadı yakın çevresine Hendek için en güzel adayın belirlenmesi için ellerinden geleni yapacaklarını ifade etmesi ve bu yönde çalışamalarını sürdürdükleri ifade ediliyor.

Hendek’te merkez sağ ile birliktelik olması durumunda daha önce ANAP’tan Sakarya Milletvekili adayı olan Danyal Hergünsel isminin öne çıktığı gelen haberler arasında yer alması dikkatleri çekiyor.