Hendek İnşaat Tadilat

Fransız karikatür dergisi Charlie Hebdo'nun uğradığı saldırıdan sonra çıkardığı ilk sayısında yine Peygamber Efendimize hakaret etmesine ve Cumhuriyet Gazetesi'nin dergiden seçtiği karikatürleri sayfalarına taşımasına tepkiler yağıyor.

Hendek’te bir grup genç Cuma namazı çıkışı Hendek Belediyesi önünde Basın açıklaması yaparak Hz. Muhammed’e (sav) karikatürle hakareti kınadı.

MHP Hendek İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu,AK Parti Yönetim Kurulu üyesi Adem Öz,Sivil toplum kuruluş temsilcileri ve çok sayıda vatandaşın katıldığı Hz. Muhammed’e (sav) karikatürle hakaret ile ilgili Genç grup adına Ümit Gevher yaptı.

 

Ümit Gevher yaptığı açıklamada “Tarihin en çok örnek alınan insanı, İslamın peygamberi ,alemlere rahmet gönderilen Hz.Muhammet (S.A.V)’e yapılan bu çirkin olaylar bütün islam alemini üzmüştür.Bu olaylara tepkisiz kalmak evde oturup bu şahsiyet yoksunu insanların kanallarını, dizilerini takip edip onları zengin ederek üzülen insanları ikaz etmeyi borç bildik.Bütün Müslümanlar ortak değerleriyle saygısızca oynayanlara karşı bütün ümmetin tepkisini ortaya koyması gerekmektedir. Tüm insanlığa rahmet olarak gönderilen peygamber efendimize yapılan bu hakaret kesinlikle kabul edilemez.” ifadelerini kullandı.

Hendek’li gençler adına basın açıklaması yaparak Peygambere hakareti kınayan Ümit Gevher’in ardından MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu ,AK Parti Yönetim kurulu üyesi Adem Öz ve birkaç vatandaş Peygamberimiz Hz. Muhammed’e (sav) karikatürle hakareti kınadı.

Basın açıklaması yapıldığı esnada bir vatandaş konuşmalar boyunca dua etmesi dikkatlerden kaçmadı.

Konuşmaların ardından Gençler hazırladıkları kınama pankartları altında slogan atmasının ardından sessizce dağıldı.