Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Özel Gelişimsel Yaklaşım Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin düzenlediği yılsonu etkinliği coşkulu gösterilere sahne oldu. Özel çocukların sahnelediği gösteriler büyük alkış alı.

 Kutlamaya büyük ilgi

Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans Salonunda düzenlenen etkinliğe İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Çuhadar, Çamlıca Belediye Başkanı Sinan Baylan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Melih Engin, İlçe Gençlik ve Spor Müdürü Hüdaverdi Bahadır, Saadet Partisi İlçe Başkanı Ömer Yanık, Gül Kooperatif Başkan Yardımcısı Mustafa Bahadır, SAÜ Eğitim Fakültesi araştırma görevlileri Canan Sola Özgüç ve Hande Cihan, okul müdürleri, veliler ve öğrenciler katıldı.

Eğitimde eşitlik

Açılış konuşması yapan Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Hilal Yanık Bahadır, herkesin bir engelli adayı olduğunu belirterek şunları söyledi: “Engellilerin nüfusa oranına göre yüzde 14 olmasına rağmen çok az bir kısmı eğitim imkânlarından faydalanabiliyor. Bu durum ülkemiz açısından büyük bir eksiklik. Bu noktada, eğitimde fırsat eşitliği ilkesine ne kadar dikkat ettiğimizi oturup düşünmeliyiz.

Yardım etmek için

Engelli bireylere yardımcı olmak istiyorsak, onlara acıyarak yaklaşmamalı, onlara balık vermek yerine balık tutmayı öğretmeliyiz. Biz de bu amaç doğrultusunda rahmetli babam İlköğretim Müfettişi Kemal Yanık ile birlikte 4.5 yıl önce 11 engelli öğrencimiz ile yola çıktık. Bugün 140 öğrencimiz ve uzman kadromuzla yolumuza devam etmekteyiz.

Ayakta alkışlandı

Kurumumuz eğitim kadrosu, özel eğitim uzmanları, okul öncesi öğretmenleri, grup eğitimi öğretmenleri, fizyoterapi uzmanları ile rehberlik ve psikolojik danışmandan oluşmaktadır. Kadromuz her geçen gün artmaktadır. Programda emeği geçen tüm öğretmenlerimizi ve takdire şayan gösteriler sunan öğrencilerimizi kutluyor kendilerine teşekkür ediyorum.”

Konuşmanın ardından faaliyetlerin anlatıldığı slayt gösterisi yapıldı. Öğrencilerin birbirinden güzel sunduğu gösteriler izleyenler tarafından ayakta alkışlanarak beğeni ile izlendi. Program sonunda Sinem Meyvacı’nın okuduğu ‘Hor Görmeyin’ adlı şiiri izleyenlere duygu dolu anlar yaşattı.