Hendek Vadi Emlak
Trafiğe çıkan araç sayısının hızla arttığı Hendek’te, buna bağlı olarak otopark sorunu da büyüyor.Trafikte araç kayıt sayısı 14 bin'lere yaklaşırken otopark talebide giderek artıyor.

 Hendek’te giderek artan araç sayısı nedeniyle neredeyse tüm cadde ve sokaklar otoparka döndü.  İlçe merkezinde ara sokaklarda esnaflar da araçların gelişi güzel park etmesi ve  işyerlerinin önünün kapanmaması için de  çiçek veya ağaç dikili büyük saksılar ile işyerleri önüne koymalarından dolayı vatandaş ve sürücüler zor anlar yaşıyor.  Esnaf işyerinin önü kapanmasın diye kendince çözüm bulurken trafikte sıkışıklık meydana geliyor ve tek şeride düşüyor.  Kaldırımlara park edilen araçlar yayaların tepkisini toplarken araç sürücüleri de  dar kalan yoldan geçememekten şikayetçiler. Her iki tarafta şehir kimliğine yakışmayan bu sona çözüm  bulunmasını istiyorlar.

 

SOKAKLAR DAR

Bazı sürücüler cadde ve sokak kenarlarına konulan ağaç ve çiçek dikili büyük saksılar ile ilgili şikayetlerini dile getirerek  “Sokaklar zaten çok geniş değil. Bazı sürücüler gelişi güzel park ederek gittiği için esnaf ta böyle bir çözüm bulmuş.Ancak bu çözüm trafikte hareket halinde olan bizler için çözümden çok sıkıntıya neden oluyor.