Hendek Vadi Emlak
Hendek'te  Öğretmenler günü kutlamaları çerçevesinde Cumhuriyet alanında tören ,Belediye Ticaret merkezi Konferans salonunda program düzenlendi.

 Cumhuriyet alanında düzenlenen törende Saygı duruşu ve İstiklal Marşı okundu. İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Öcal Danyeri çelenk koydu.

Cumhuriyet alanında düzenlenen  törene Belediye Başkanı Ali İnci, İlçe Emniyet Müdürü Vekili Bülent Ay,İlçe Milli Eğitim Müdürü vekili Öcal Danyeri,Şube müdürü Melih Engin,sivil toplum kuruluşları , ticaret merkezi konferans salonunda Ziya Gökalp İlköğretim okulunun hazırladığı  Öğretmenler günü programına Kaymakam Mustafa Ayhan,AK Parti İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu,CHP İlçe Başkanı Selami Karakadı,Sivil toplum kuruluşları,Okul Müdürleri,Öğretmenler katıldı.

Saygı duruşu veistiklal marşının okunmasının ardından İlçe Milli Eğitim Müdürü Vekili Öcal Danyeri günün mana ve önemi ile ilgili konuşma yaptı.Danyeri yaptığı konuşmada “ Şerefle anılan bir mesleğin mensupları olarak öğretmen arkadaşlarım ne kadar ağır bi yükün emanetçileri olduğunuzun bilincinde olduğunuzdan eminim.Hepiniz bilmektesiniz ki milletlerin var oluşlarını ve yok oluşlarını belirleyen öğretmenlerdir.Tüm öğretmen arkadaşlarımın Öğretmenler gününü kutluyorum” dedi.

Programda stajyer öğretmenler adına ve emekli öğretmenler adına konuşmalar yapıldı.

Kaymakam Mustafa Ayhan günün mana ve önemini belirten bir konuşma yaparak tüm öğretmenlerin gününü kutladı.

Ziya Gökalp İlköğretim okulunun hazırladığı programda öğrenciler şiirler okudu.Skeç ve oyunlar sergilediler.Stajyer öğretmenler yemin ederken,Emekli olan öğretmenlere teşekkür edilirken , çeşitli branşlarda başarılı olanöğrencilere ödüller verildi.