28 Mart itibariyle kapatılan restoran, kafe, pastane ve çay bahçesi gibi işletmeler yeni normal hayata tedbirlere uyarak geçiş yaptı. Maske, sosyal mesafe ve temizlik şartına riayet şartıyla açıldı.

Kafeler açılış öncesi Hendek Belediyesi ekipleri tarafından Dezenfekte edildi. Kafe İşletme sahipleri Hendek Belediyesine yaptığı çalışmalardan dolayı teşekkür etti.

YOĞUNLUK YAŞANDI

Kovid-19 önlemleri kapsamında kademeli ve kontrolü normalleşme süresince ikinci dönem bu sabah itibariyle başladı. Kontrollü sosyal hayata geçiş kapsamında şehirlerarası seyahat sınırlaması kalkmasıyla İlçenin Cadde ve Şehir Merkezinde yaşanan yoğunluklar dikkat çekti.

İLK ADIM

Türkiye’de ilk Kovid-19 vakası 10 Mart’ta görülmüş, 19 Mart’ta Alışveriş Merkezleri (AVM) geçici olarak kapatılmıştı. Normalleşme adımlarının en büyüğü 11 Mayıs’ta atılmış AVM’ler, berberler ve kuaförler başta olmak üzere pek çok işletme tekrar faaliyete geçmişti.

21 Mart’tan beri sadece paket servis hizmeti veren restoran ve kafeler bugün itibariyle 3. aşama ile önlemler kapsamında tekrardan açıldı. Restoran ve kafelerde masa sayısı azalarak masalar arasında 1,5 metre mesafe olacak şekilde yeni düzene uyarak saat 22.00 ‘ye kadar faaliyet gösterecek.