Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Selman Dede´yi Anma Etkinlikleri ve Sünnet Şölenine çevre il ve ilçelerden 15.000 kişi katıldı. Şölende çocuklar Hendek Belediyesi Çocuk Bando Takımı ve Sakarya Ali dilmen İlköğretim Okulu minik mehteran takımı eşliğinde çarşıda yürüdüler.2013 Selman Dede Güreş Ağası Prof. Dr. Ayhan Kızıl ve Hendek Belediye Başkanı Ali İnci şölene katılanları selamladılar.

200 çocuğun erkekliğe ilk adım attığı şölen çarşı merkezinde Hendek Belediyesi Çocuk Bando Takımı ve minik mehteranların gösterisiyle başladı. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, sünnet olacak çocuklarla, bando ve mehteran eşliğinde Selman Dede Mesire Alanı´na yürüdüler. Mesire alanında Hendek Belediyesi Çocuk Bando Takımı, Ali Dilmen İlköğretim Okulu Mehteran Takımı’nın gösterisi büyük beğeni toplarken, Hendek Belediyesi FOLKEM Halk oyunlarından miniklerin gösterisi de şölene renk kattı.

Şölene, Emekli Jandarma Genel Komutanı Rasim Bedir Paşa,  Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, İlçe Emniyet Müdürü Metin Çetgeroğlu, Hendekli ünlü İşadamı Kıvanç Mercan, Uludağ Gazozları Yönetim Kurulu Üyesi Levent Kızıl, AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, Hendek Güreş İhtisas Kulüp Başkanı Feyzullah Köstereli, AK Parti İl Yönetim Kurulu Üyesi Şenay Sakal, ilçe başkanları, belediye meclis üyeleri, il genel meclis üyeleri, STK temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar katıldı.

Şölenin açılış konuşmasını yapan Hendek Belediye Başkanı Ali İnci “Kırkpınar güreşleri nasıl bu yıl 600 ‘ncüsü yapılıyorsa, Hendek’te de Geleneksel hale getirdiğimiz şölenimiz yüzyıllar boyu sürecektir inşallah. Ata sporumuz ve manevi değerlerimize sahip çıkmamız lazım. Çocuklarımıza bu değerleri öğretmeliyiz. Bu konuda herkes üzerine düşen görevi yerine getirmelidir “ Dedi.

2013 Selman Dede Güreş Ağası Prof. Dr. Ayhan Kızıl da yaptığı konuşmada “ Bir Hendekli olarak bugün burada, bu güzel ortamda bu güzel insanlarla olmaktan çok mutluyum. Ben Hendekli eski Kırkpınar Başpehlivanı Ziyafettin Öge’nin yeğeniyim. Hendek’te güreş denince akla Ziyafettin Öge gelir. Ben bu vesile ile bu güzel günde, güreş ağası formasyonuyla iştirak etmeme vesile olan Hendek Belediye Başkanımız Ali İnci’ye teşekkür ediyorum.”diye konuştu.

Hendek Belediyesi vatandaşları ücretsiz taşıdı

Etkinliğe katılan vatandaşlara Hendek Belediyesi tarafından etli pilav, tatlı ve ayran ikramında bulunuldu. Hendek Belediyesi otobüslerle ilçenin değişik mahallelerinden vatandaşları ücretsiz olarak Selman Dede Mesire Alanı´na taşıdı. Şölende, çocuklar şişme oyun gruplarında ücretsiz olarak doyasıya eğlendiler.

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, bu yıl 15.si gerçekleştirilen Salman Dede Anma programına çevre il ve ilçelerden binlerce vatandaşın katıldığını belirterek emeği geçenlere teşekkür etti.

Sünnet olan çocuklara hediye

Şölende, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, Selman Dede 2013 Güreş Ağası Prof. Dr. Ayhan Kızıl ve  protokol mensupları hep birlikte sünnet yapılacak alana giderek sünnet olan çocuklara geçmiş olsun dileğinde bulundular. Başkan İnci, sünnet olan çocuklara top, balon, oyuncak ve sertifika verdi.