Hendek Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri örnek bir davranışa imza atarak, Sakarya Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’nde yatmakta olan çocuklar için oyuncak toplama kampanyası başlattı.

Okulun sağlık hizmetleri alanında öğrenim gören ve beceri eğitimlerini Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesinde yerine getiren öğrenciler, öğretmenleri Ayşe Kırval’ın danışmanlığında yaptıkları projeyle, hastanede tedavi gören çocukların hastane korkularını yenmelerine ve tedavi süreçlerinde moral kazanmalarına destek sağlamayı amaçlıyorlar. Öğrenciler kampanyaya okullarındaki tüm öğrencileri de dahil ederek farkındalık oluşturdular.

Oyuncak Toplama Kampanyasının eğitim yılı boyunca devam edeceği belirtilirken, ilk etapta toplanan oyuncaklar Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi’ne teslim edildi.

Akşemsettin Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri ayrıca hastanedeki odaların duvarlarını da kendi yaptıkları resimlerle süslediler. Öğrenciler kampanyalarına tüm Sakaryalılardan destek bekliyor.

 

Yaptıkları projeyle hastane yönetiminin ve çalışanlarının takdirini kazanan öğrencilerin nezdinde danışman öğretmenleri Ayşe Kırval’a teşekkür belgesi verildi.