Hendek Vadi Emlak
Hendek’te Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurulu Hendek Belediyesi Ticaret Merkezi Konferans salonunda gerçekleşti.

Kaymakam Mustafa Ayhan’ın Başkanlığında gerçekleşen Köylere hizmet götürme birliği Olağan Genel Kuruluna İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan,İlçe Sağlık Grup Başkanı Dr. Metin Polat,Hendek Esnaf Odası Başkanı M.Yaşar Demirel, Hendek Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan,Muhtarlar,THK Hendek Şube Başkanı Meliha Polat katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından Olağan Genel Kurulda gündem maddelerine geçildi.Kurulda Hendek’te yapılan çalışmalar ve 2013 yılı tahmini bütçenin oylara sunması görüşüldü.

 

Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurulda konuşma yapan Kaymakam Mustafa Ayhan “ Üç yıldır herkesin gayret gösterdiği ve yerine getirmeye çalıştığımız köylerimizde ki katı atıkların toplanmasını 3 aydır yapıyoruz.Bu konuda katı atıkların toplanması ile köylerimizin daha temiz,daha düzenli yaşanabilir hale gelmesinde büyük katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum.Sayın Valimizin bu konuda çok büyük desteği oldu.Şuanda 56 köyümüzde çöp toplama faaliyetini protokol yaptığımız günden bu yana Hendek Belediyesi HİMPAŞ kanalıyla yerine getiriyoruz.Aylık 30 bin TL’ye yakın bir maliyet.İl Özel idaresinden bize aktarılan ödenekle yerine getiriliyor dedi.

 

Kentsel dönüşüm projesi ile ilgili çalışmaların başladığını belirten Kaymakam Mustafa Ayhan  “ Şu an orta hasarlı binaların yıkımı ile ilgili il özel idaresi kararını Kaymakamlıkların uygulaması yönünde karar almış.Bizlere geliyor.Bunların içerisinde kamu tesisleri de var.Geçmişte bu konuyla ilgili çalışma yapan ve çalışmaların yarım kaldığı arkadaşlarımız var.Arkadaşlarımız süratle onları tamamlamaları lazım.Özel konutlarla ilgi olarakta, kararlar tebliğ ediliyor.Bir ay içerisinde uygulanmaya başlayacak.Orta Hasarlı olmayan belge ve doküman getirmeyenlerin binalarının yıkımı maalesef gerçekleştirmek zorunda kalacağız.Çünkü orta hasarlıların yıkımı ile ilgili çevre ve şehircilik bakanlığı başta olmak üzere, valilik,kaymakamlık sorumluluk gerektirdiği için yıkım kararı alındığını hepimiz biliyoruz.Sizlerde bu anlamda mağdur olabilecek vatandaşlarımızın durumlarını gözden geçirip konutları yoksa konut ihtiyaçlarının giderilmesi,gerekli güvenliğin alınması noktasında hepimize düşen görevleri şimdiden yapalım.Kış ayına yaklaşıyoruz.Vatandaşlarımızın mağduriyetini ortaya çıkarmamamız lazım.Gerekli tedbirleri almamız gerekiyor.

Kaymakam Mustafa Ayhan’ın konuşmasının ardından Köylere hizmet götürme birliği yöneticisi Mustafa Akkaş yapılan faaliyetler ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Köylere Hizmet Götürme Birliği Olağan Genel Kurulunda 2013 yılı tahmini bütçenin  4 Milyon 347.500 TL  olması oy birliği ile kabul edildi.

Kurul sonunda THK Hendek Şubesi Genel Sekreteri Bircan Konuk Kurban Bayramının yaklaşması ile THK ile ilgili bilgiler verdi.