Hendek Vadi Emlak
Hendek’te KÖYDES (Köylere Hizmet Götürme Birliği)’nde görev yapacak İki İl Genel Meclis Üyesi ve İki Muhtar’ın seçimleri Ticaret merkezi konferans salonunda gerçekleşti.

KÖYDES birlik üyesi seçimlerine Kaymakam Mustafa Ayhan,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, AK Parti İl Genel Meclis Üyeleri M.Nedim Alkan, Adem Öz , Alaattin Paşa Kaba,MHP İl Genel Meclis Üyesi Nurettin Kalaycı,Esnaf Odası Başkanı M.Yaşar Demirel,Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan ve Muhtarlar katıldı.

Kaymakam Mustafa Ayhan’ın Divan Başkanlığında başlayan KÖYDES Birlik üye seçimleri öncesi Saygı duruşu ve İstiklal marşı okundu.Gündem maddelerine geçilirken Divan Başkan Vekilliği ve Katip üye seçimi yapıldı.Başkan Vekilliğine Hüseyin Baylan,Yücel Altmış seçilirken,Katip Üyeliğine A.İhsan Gülhan ve Kazım Taşkın seçildi.

Gündem maddelerin okunmasının ardından Divan Başkanı Kaymakam Mustafa Ayhan Muhtarları çalışmalarla ilgili bilgilendirerek çöp toplama konusunda da şunları söyledi.Ayhan “ 56 Köyümüzde Çöp toplama yapılacak.Belediye ve HİMPAŞ ile bu konuda Protokol imzalandı.Çöp konteynırların köylere koyulması ile birlikte bir ay içerisinde Köylerimizde çöpler toplanmaya başlayacaktır” dedi.

KÖYDES birlik Üyesi seçimlerine İl Genel Meclis Üyeleri M.Nedim Alkan ve Alaattin Paşa Kaba aday oldu. iki muhtarın seçileceği KÖYDES Birliği üyeliği için İbrahim Kahya, Taner Uzun, Kemal Yeşilyurt, Turgut İzci, Kadir Yağlı ve Emin Kula ile toplam 6 muhtar aday oldu.Seçimlerin yapılmasının ardından KÖYDES Birliği Üyeliklerine AK Parti  İl Genel Meclis Üyeleri M.Nedim Alkan ve Alaattin Paşa Kaba seçilirken,Muhtarlarda ise Taner Uzun ve Emin Kula seçildi.