Hendek’te sözlü atışma ile başlayan tartışmanın büyümesi sonucu 1 kişi öldü 1 kişi yaralandı.

Edinilen bilgilere göre, Hendek Yenimahalle Beştepeler Caddesi üzerinde bulunan bir kıraathanenin önünde meydana gelen olayda sözlü atışma sonucu başlayan tartışmanın büyümesi sonucu silahına sarılan H.U. tartıştığı K.S. ve oğlu B.S. isimli şahıslara kurşun yağdırdı.

Yaşanan olay sonrasında görgü şahitlerinden edinilen bilgilere göre şüpheli H.U. olay yerinden yaya olarak uzaklaşırken, olay sırasında kurşunların hedefi olan K.S. ve B.S. vücutlarının çeşitli yerlerinden yaralandı.

Kurşunların hedefi olan yaralılar çevrede bulunan esnaflar ve vatandaşlar tarafından yapılan ihbarlar ile olay yerine gelen 112 Acil servis ekiplerince Hendek Devlet Hastanesine kaldırılarak burada yapılan ilk müdahalenin ardından Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine sevk edildi.

Sakarya Eğitim Araştırma Hastanesine kaldırılan yaralılardan K.S. yapılan tüm müdahalelerin ardından kurtarılamayarak hayatını kaybettiği, diğer yaralı B.S.’nin ise durumunun ciddiyetini koruduğu ve yoğun bakım ünitesinde tedavisinin devam ettiği öğrenilirlen polis ekipleri olay yerinden firar eden şüpheli H.U.’nun yakalanması için çalışmalarını sıklaştırdı.

Yaşananlar sonrası olay yeri inceleme ekipleri tarafından yapılan incelemelerde olay yerinin çevresinde bulunan bir işyeri ve bir dairenin camlarına da kurşunların isabet ettiği belirlendi.

Kurşunların isabet ettiği işyeri ve dairede olay esnasında kimseye kurşun isabet etmemesi olası bir facianın büyümesini önlerken, Hendek Emniyeti tarafından olay ile ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.