Hendek İmam Hatip Lisesinin Hendek Ticaret merkezi konferans salonunda düzenlenen programa Kaymakam Halil İbrahim Acır, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, Jandarma Bölük Komutanı Yzb. Süleyman Sercan Candan, İlçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İlçe Müftüsü Mürteza Gür, Başhekim Dr. Sedat Aydın, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan, İlçe Spor Müdürü Süleyman Akıcı, Nüfus Müdürü Turgay Azın, Daire Amirleri, Okul Müdürleri, Öğretmenler, Öğrenciler ve veliler katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklâl marşının okunmasının ardından Selman Topaç Kuran-ı Kerim okudu.

Açılış konuşması yapan Meslek dersleri Öğretmeni Kadir Bilgiç Mehmet Akif Ersoy'u ve İstiklal marşının kabulünü anlatarak "Selam olsun Akif yürekli insanlarımıza, bu ruh ve bu mukaddes davayı, dünden bugüne, bugünden yarına taşıyan Akif yürekli yiğitlere" dedi.

Şiirler okundu, Okul Öğretmenlerinden Fatih Eren Şaşmaz'ın yazdığı Diriliş adlı oyun sergilendi.

Program sonunda Mehmet Akif konulu şiir yarışmasında 1. Olan Numan Sunman’a ödülünü Kaymakam Halil İbrahim Acır, İkinci Selenay Kansu’nun ödülünü Belediye Başkanı Turgut Babaoğlu, üçüncü olan Sudenur Duru’nun ödülünü ise Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya verdi.

Toplu fotoğraf çekiminin ardından program sona erdi.