Hendek İnşaat Tadilat
SESOB Organizasyonu ile Hendek’te bulunan tüm Meslek Odalarının ortaklaşa düzenlediği İş Sağlığı ve Güvenliği temel Eğitimi  248 çalışanın katılımı ile gerçekleşti.

Hendek Belediyesi Ticaret merkezi konferans salonunda verilen İş Sağlığı ve Güvenliği temel Eğitimi programına SESOB Başkanı Hasan Alişan, Hendek Esnaf Odası Başkanı M.Yaşar Demirel, Hendek Şöförler Odası Başkanı Cemil Varlıca ,Hendek Berberler ve Kuaförler Odası Başkanı Vahdettin Çilek ve çalışanlar  katıldı.

Açılış konuşmasında SESOB Başkanı Hasan Alişan “Sizlerle birarada olmaktan dolayı memnunum.Bir hafta çalışmanın ardından tatil gününde ailenizden feragat ederek buraya geldiniz.Dünyada olduğu gibi artık Türkiye’de de  her önüne gelen her işi ,her cebinde para olan her işyerini açamayacak noktaya geldik. Belli mesleklerde standart,belli mesleklerde vasıf,özellik ,sonuç itibari ile herşey bir zapt altına alınmaya başladı.Belki bugün bu sorun külfet olarak gelebilir.Bu sorun ve külfet dediğimiz bazı olumsuz olan sorunlar yarın icra etmiş olduğumuz mesleklerde bizlere saygınlık kazandıracağı bir gerçektir” şeklinde konuştu.

Alişan sözlerine şöyle devam etti.” Bu sistemi yöneten sizlersiniz. Bu manada kanun diyorki , yanınızda çalıştırdığınız arkadaşların iş güvenliğini dikkate alın.İş sağlığı konusuna önem gösterin.Bu açıdan yeni yönetmelikler çıktı.Yönetmelik ,işyerinde çalışan herkes iş güvenliği ve sağlığı eğitim almak zorundadır.Bu olmadığı takdirde kişi başına ceza uygulanacaktır.Bu anlamda SESOB olarak Hendek’te ki meslek kuruluşlarımızla birlikte esnaf arkadaşlarımızın mağdur olmaması için bu organizasyonu yaptık.Sizlere bu konuda eğitim verilecek.Burada sadece kanuni zorunluğu bireysel anlamda almanız gereken eğitimi ,ilgili İş sağlığı ve güvenliği uzmanını sizlerin karşısına getirerek işi kolaylaştırmak ve size daha etkin ,daha kolay bir şekilde eğitimi almak maksadımızdır” dedi.

Hendek’te şahıs ve şirketlerden oluşan ve tüm meslek odalarını kapsayan 99 İşletmeden 248 çalışana İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimi İş Güvenliği Uzmanı Volkan Bostancı verdi.

Eğitim sonrası çalışanlar sınava girdiler. Sınav sonrası başarılı olanlara ileri tarihte sertifikaları verilecek.

İş Sağlığı ve Güvenliği Temel Eğitimine katılamayanlar ise Meslek Odalarına müracaat ederek kayıt yaptırabilirler.