Hendek İnşaat Tadilat
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci ile minik çocuk arasında ilginç diyalog

AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği Bayramlaşma Programı’nda Belediye Başkanı Ali İnci ile minik bir çocuk arasında ilginç diyalog yaşandı.

AK Parti  İlçe Teşkilat binası önünde düzenlenen Bayramlaşma Programı’nda Belediye Başkanı Ali İnci, babası ile birlikte yoldan geçen minik bir çocuğa bayram harçlığı vermek istedi.

İlk anda başkanın verdiği harçlığı almak istemeyen çocuk, daha sonra parayı alınca İnci; ‘İşte paranın gücü’ diyerek herkesin gülüşmesine neden oldu.  İnci’yle ufaklık arasında yaşanan diyalog sonrasında minik çocuk babası ile birlikte yoluna devam etti.

 

HGS’sini alırken isyan etti

 

Otoban Gişelerinde hızlı geçişi sağlamak ve tıkanmaların önüne geçmek amacıyla, HGS uygulamasına bundan bir süre önce geçildi. Özellikle şehirler arasında gidip gelen vatandaşlar için HGS kaçınılmaz oldu. Zaman zaman HGS kartlarının teminde yaşanan sorunları da bu sütunlardan aktardık. Ancak, son olarak Hendekli bir okurumuz Ahmet Anılmış aradı. Ahmet Anılmış isimli okurumuz, daha önce ilçede yaşanan başka sorunları bizimle paylaşmıştı. Ahmet Bey şimdi, HGS ile ilgili başından geçen bir olayı bizlere aktardı. Okurumuz kısa bir süre önce HGS almak için Hendek PTT’sine gitmiş. PTT Şubesinde dört gişe bulunduğunun bunun iki tanesinin aktif, diğer iki tanesinin dönüşümlü ve iş yoğunluğuna göre devreye girdiğini aktardı.  Ahmet Bey, gişelerde bulunan bir baya giderek, HGS almak için ne yapması gerektiğini sormuş. Kendisine gişe numarası almasını gerektiğini söylemişler. Bunun üzerine Ahmet Bey sırasını alarak başlamış beklemeye. Bayram yoğunluğu nedeniyle yaklaşık 45-50 dakika sırada beklemiş. Sonunda sıra gelmiş, gişe görevlisi bayana evraklarını teslim etmiş. Bayan bir form vererek doldurmasını istemiş. Ahmet Bey, bir arkasında bekleyenlere bakmış bir elindeki evrağa. Daha sonra gişe görevlisi bayana dönerek, “Hanım Efendi, ben size ne yapmam gerektiğini sordum. Sıra al dediniz aldım. Madem evrak doldurmam gerekiyordu. Daha önce söyleyebilirdiniz. Bende sıra beklerken evrağı doldurur, size teslim eder böylelikle hem zaman kaybını önlemiş olurdunuz. Hem de vatandaşın işi görülürdü” diyerek sıradan ayrılmış.

Gelelim konunun sonucu. Ahmet Bey, haklı olarak tepkisi göstermiş. Bayan görevli önceden evrağı teslim etseydi, daha iyi olmaz mıydı. Böylelikle hizmetlerde hız kazanmış olmazmıydı? Bu konu sadece PTT ile ilgili değil. Diğer bazı kurumlarda da benzer sorunları yaşıyoruz. Unutmamalı vatandaşın işini hızlı ve en iyi şekilde görmek, devlet kurumların ilk görevi…