Hendek Vadi Emlak
Hendek’te son zamanlarda meydana gelen hırsızlık olaylarını İlçe Emniyet Müdürlüğü yaptığı çalışmalarda  Güvenlik Kameraları sayesinde çözüme kavuşturdu.

Hendek Cumhuriyet Alanında Tiryaki gazete bayiisine giren hırsızlar Çorum’da hırsızlık yaparken yakalandılar.

Hendek Cumhuriyet alanında bulunan Tiryaki gazete bayisine girerek sigara çalan hırsızlar firar ederek ortadan kaybolmuşlardı.Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri yaptığı çalışmalar sonucu önce güvenlik kameralarından görüntüleri alarak şahısları tespit etti.Emniyet Genel Müdürlüğüne bağlı özel bir birimde Zonguldak Ereğli’de  görev yapan bir Polis memuru ile irtibata geçen Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü şahısların güvenlik kamera görüntülerini ulaştırdı.

Ereğli’de görevli polis memurun takibi sonucu Tiryaki gazete bayiisine giren 3 kişiden ikisi E.A (24) ile İ.G (38) Çorum’da kiraladıkları araç ile hırsızlık yaparken Polis tarafından yakalandı.Polis araçta yaptığı aramada az miktarda Eroin ile birlikte E.A (24) ile İ.G (38) ‘yi gözaltına aldı.Poliste ki ifadelerin ardından iki kişi Çorum Cumhuriyet Savcılığı tarafından tutuksuz yargılanmak serbest bırakıldı.Tiryaki Gazete bayiisine giren 3.şahıs H.Y ise Polis tarafından aranıyor.

Hendek İlçe Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Kamerası sayesinde tespit ettiği hırsızların yakalanması için çalışmalar başlattı.

Hendek’te meydana gelen diğer bir hırsızlık olayıda Cumhuriyet alanında hizmet veren Merkez Büfe’ye giren hırsızlar ise yine güvenlik kamerada tespit edilmesinin ardından Hırsızlar Düzce’de hırsızlık yaparken yakalandılar.

Merkez Büfe’ye giren M.G (24) ve Y.Ş.D (23) hırsızlık yaparak firar etti.Polis önce Güvenlik kamera tespit çalışmaları yaparak 2 kişinin kimliğini tespit etti.

Düzce’de hırsızlık yaparken Polis 5 kişiyi gözaltına aldı.Gözaltına alınan 5 kişi içerisinde bulunan M.G (24) ve Y.Ş.D (23)’nin Hendek’te yaptığı hırsızlık olayı ile ilgili ve Düzce’de ki hırsızlık la birlikte  çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanara Bolu Cezaevine gönderildiler.

Diğer bir hırsızlık olayında ise Hendek’te Ayhan Y.’ye ait markete  farklı zamanlarda 3 sefer girerek 14 bin tl değerinde sigara ,Bahattin B’ye ait marketten 4 bin tl değerinde ürün , Aydoğan H’ye ait Marketten çay ,şeker ve sigara ve farklı 5 kişiye ait bisiklet çalan yaşları 15 ile 17 arası olan 7 çocuk Güvenlik kamerası ve araştırmalar sonucu kimlikleri tespit edilerek Polis tarafından gözaltına alındılar.

Cumhuriyet savcılığına sevk edilen 7 Çocuktan Y.O (17) ve Y.F.E (17) ikisi çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklanarak Ferizli Cezaevine gönderildiler.Diğer 5 çocuk ise 17 yaşaltı olduğu için serbest bırakıldılar.

İlçe Emniyet Yetkilileri Güvenlik Kameraların önemine değinerek bir çok hırsızlık olayı Güvenlik Kameraları sayesinde çözüme kavuştuğunu belirterek Hırsızlıkla mücadelede Güvenlik Kameraların çok önemli olduğunu vurguladılar.

İlçe de esnafların Güvenlik kameraları taktırmaları ile hırsızlıkların Polis tarafından çözüme kavuşturulması açısından ne kadar önemli olduğu ortaya çıkmış oldu.