Hendek Vadi Emlak

Diyeceksiniz ki, bu nerden çıktı. Biraz detaylandıralım. Evet hemen hemen her mahallemiz de saha var, hatta İlçe merkezimizde BAL ligi standartlarına uygun hale getirilen bir sahamız mevcut. Mevcutta, sahaya bakan yok. Her yerinde çukurlar oluşmuş, sentetik saha bitmemiş, Boğazspor’un sahası oynamaya müsait değil, Akova Stadı Antrenör Ali Kemal Yener’in sayesinde bakımı yapılıyor. 

Mevcut şimdi kullanılan ilçe merkezimizde ki sahaya bakım ise yaptık oldu mantığıyla yapıldı. Haftada iki maç oynandığını hesaplarsak bir iki haftaya kalmaz eskisinden kötü duruma gelir. Otoban bağlantı yolu üzerinde yapımı devam eden Sentetik saha ise halen bitirilemedi.

   Herkes farklı düşünebilir. Hendek’te çocukları sokaklardan ve kötü alışkanlıklardan çekmenin en güzel yolu spora yönlendirmek. Burada hepimiz hem fikiriz. Ancak ben buradan yetkililere sesleniyorum. Siz ilçede fiziki şartları yerine getirip geçici değil de kalıcı hizmet vererek bu sahaları kalıcı hale getirirseniz. Hem çocuklar sokaklardan kurtulup adam gibi spor yaparlar, hem de spor kulüpleri bir nebzede olsa nefes alırlar.

   Akyazı’da iki sentetik saha mevcut, Kocaali bizim üçte bir nüfusu kadar saha ve tesisleri mevcut. Birçok ilçede tesisi ve sahası ile futbola hizmet veriyor. Peki ilçemizde durum nedir.

İlçe merkezimizde bulunan Atatürk Stadı bakımsızlıktan oynanmayacak halde. İki haftadır oynanmasına rağmen. Atatürk Stadı yanında bulunan saha otopark haline getirilmiş. Boğazspor tesisleri çakıl taşları içinde, antrenman dahi yapmakta zorlanırsınız.

    Yetkililerimize sesleniyorum. İlçemizde bulunan stat herkesin yürüyerek ulaşıp rahatlıkla hafta sonları oynanacak maçları izleyebileceği tek yer. Buranın bakımının yapılarak tekrar rahat oynanır hale getirilmesi en mantıklı iş olacak. TEM bağlantı yolu üzerinde yapımı devam eden sentetik saha maç oynamaya müsait olacak. Ancak maçlarda taraftar sayısını ciddi anlamda düşürecek. Voleybolda bunu gördük. İlçe merkezinde bulunan kapalı spor salonunda 500 üzerinde taraftar karşısında oynayan filenin sultanları yeni spor salonunda oynamaya başlamasının ardından taraftar sayısı yüz. Bu hiç olmadı.

    Beyler kusura bakmayın da spor taraftarı ile seyir zevki ile bütündür. Seyreden olmadıktan sonra! Hendek de bırakın bir tane 5 yıldızlı tesisi eli ayağı düzgün bir tesis bile mevcut değil.

   Asıl sorun alt yapılarda. Alt yapısı bulunan takımlar çocukları yetiştirebileceği fiziki ortam yok. Kalıcı hizmet ve adınızın yıllarca dile getirilerek Allah razı olsun denilmesini istiyorsanız, yaptık oldu mantığı ile değil, kalıcı bir şekilde çözüm bularak hizmet vermelisiniz. Lütfen çocuklar bizim geleceğimiz. Çocukları düşünüyor, önemsiyoruz demekle olmuyor.

    Örneğin; ilçe merkezine en yakın olan Boğazspor tesisleri. İlçe merkezinden yukarı bölgeye hitap edecek noktada. Orada ki tesisleri sentetik saha yaparak uzun yıllar hem bölgeye hizmet eder, hem alt yapıdan birçok çocuğun yetişmesine vesile olur, hem de Boğazspor kendine kaynak elde eder.

    Dönemin eski Belediye Başkanı çocuklara benim seçmenlerim diyerek top dağıttı. Ancak o çocukların topla oynayacağı fiziki alanları kullanılabilir hale getirmedi. Bunu neden mi diyorum. Çocuklara top dağıtmak güzel fikir. O top dağıtılan çocuklar geçtiğimiz dönemde seçmen olarak ilk oylarını kullandılar. Geleceği düşünerek çocukların gönlünü almak akıllıca bir fikir. Ancak bu fikrin yanında ilçemizde büyük bir potansiyel olmasına rağmen çocukların ve gençlerin futbol oynayacağı alanlar içler acısı bir halde. Tesis ise yok.

    Sonuç olarak; Futbol bacasız sanayidir. İlçemizde fiziki ortamların gelişi güzel değil de, uzun yıllar hizmet edecek şekilde hazırlarsak, geleceğimizin mirasçıları çocuklar sokaklardan kurtulup yeteneklerini göstermiş olacak. Onlara güzel bir miras bırakmak istiyorsak karateden, voleybola, futboldan güreşe ilgilenmemiz lazım.