Hendek İnşaat Tadilat

Hendek Belediyesi Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programa, 25. Dönem Sakarya Milletvekili Ali İnci, Hendek Kaymakamı İdris Akbıyık, Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Başkan Yardımcıları Sinan Baylan, Ahmet Kavakçı, Belediye Meclis Üyeleri Mahmut Nedim Alkan, Bilal Deniz, engelliler ve aileleri katıldı. Protokol tarafından engelli vatandaşlara karanfil verilerek 3 Aralık Dünya Engelliler Günü kutlandı.
 

Hepimiz bir engelli adayıyız

Programın açılış konuşmasını yapan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü “ Belediye olarak her zaman engelli vatandaşlarımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Hepimiz bir engelli adayıyız. Eskiden engellilerimiz sokağa çıkamazdı. Son on yılda hem devletimizin hem belediyelerimizin verdiği önemle artık engellilerimiz sokağa çıkabiliyor. Özellikle Hendek Belediyemiz bu konuda çok önemli adımlar attı. Tüm cadde ve sokaklarımız engelli vatandaşlarımıza göre yapılırken görme engelli vatandaşlarımız için de ilk olarak Hendek’te görme engelli yolları yapıldı. Bu çalışmaların mimarı eski Hendek Belediye Başkanımız, 25. Dönem Sakarya Milletvekilimiz Ali İnci’dir. Kendilerine bu güzel hizmetlerinden dolayı teşekkür ediyoruz. Yapılan çalışmaları daha üst seviyelere çıkarmak için çalışmalarımız devam edecek  “ Dedi.

Engellilerimiz bizlerin gözbebeğidir

Kaymakam İdris Akbıyık da konuşmasında “ 3 Aralık Dünya Engelliler Günü nedeniyle düzenlenen programda sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyum. Engellilerimiz bizlerin gözbebeğidir. Gerek Anayasamızda gerek kanunlarımızda gerekse tüm yaşantımızda, engelli vatandaşlarımızın hayatını kolaylaştırmak ve sizlere en güzel hizmeti vermek için her zaman çalışıyoruz. Hendek, 25. Dönem Milletvekilimiz Ali İnci’nin çalışma döneminde gerçekten her şekilde engelli vatandaşlarımızın rahat edebilecekleri güzel hizmetler almış, kendilerine teşekkür ediyorum. Bundan sonra da hepimiz elbirliği ile sizlerin hayatını kolaylaştırmak için sizlere her türlü hizmeti yapmaya hazırız “ Dedi.