Hendek Vadi Emlak
Hendek İlçe Müftülüğünün ardından Gebze İlçe Müftülüğüne atanan ve kısa süre öncede Sıvas  Müftüsü Olan Şükrü Balkan başarıları ile takdir topluyor.

Hendek’te bir süre İlçe Müftülüğü yapan Müftü Şükrü Balkan Gebze Müftüsü iken yaptığı başarılı çalışmayı Sıvas’ta da uygulamaya koyarak tedavisinde  başarılı oldukları ve bağımlılıktan kurtardıkları gençleri umreye göndereceklerini söyledi.

Hendek İlçe Müftülüğünün ardından Gebze Müftülüğüne oradan da Sivas Müftülüğüne atanan Şükrü Balkan görevine başladı. Makamında açıklamalarda bulunan Müftü Balkan, öncelikle Sivası tanıyacağını, müftülük olarak neler yapılması gerektiği ile ilgili olarak personel ve çeşitli sivil toplum kuruluşlarıyla istişareler yapacaklarını kaydetti.Kurum olarak insanlara nasıl daha faydalı olabileceklerinin tespitini yapacaklarını ifade eden Balkan, ilk olarak madde bağımlılarının rehabilitasyonu amacıyla Gebzede yürüttükleri projenin bir benzerini de Sivasta gerçekleştirmeyi istediklerini dile getirdi.

Madde bağımlılığının birinci öncelikleri olacağını vurgulayan Balkan,Madde bağımlılarını tespit edip, kendileriyle birebir görüşüp, onların tedavi olmasını sağlayan bir çalışma yaptıktan sonra, tedavisinde başarılı olduklarımızı umreye yollarız. Gebze\'de yaptığımız buydu. Güzel bir projemiz vardı. Burada da aynı şekilde inşallah devam ettireceğiz. Gebze\'de bunu gerçekleştirdik, burada da böyle bir hedefimiz var. Bizim dışımızda gelişecek olumsuz durumlar olabiliyor. Mesela ikna edemeyebiliyorsunuz. Tedavi sürecinde biraz tecrübelendik. İkna olmuyor, ya kullanmadığını söylüyor ya da halinden memnun. Tedavi olmak istemiyor. Bunun gibi birkaç proje daha var, biraz zaman aldıktan sonra geniş bir konsensüs oluşturarak yapılması gerekenler noktasında adım atmak istiyoruz. diye konuştu.

İlk intiba olarak Sivasın güzel ve hoş bir yer olduğunu ifade eden Balkan, İnşallah bu güzelliğe biz de bir güzellik katarız. ifadelerini kullandı.

 ŞÜKRÜ BALKAN KİMDİR?

 1968 yılında İstanbul Üsküdarda doğan Recep Şükrü Balkan, ilkokuldan sonra Beykoz Göksu Kuran Kursunda hafızlığını tamamladı. 1989 yılında Üsküdar İmam Hatip Lisesinden, 1995 yılında Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesinden mezun olan Balkan, daha önce Kütahyanın Hisarcık, Sakaryanın Karapürçek ve Hendek ilçeleri ile Gebzede müftülük görevi yaptı. Balkan, evli ve 2 çocuk babası.

Kaynak : Cihan