Hendek Vadi Emlak
Hendek’te 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı etkinlikleri çerçevesinde Öğrenciler bir günlüğüne Kaymakam Mustafa Ayhan,İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan ve İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Çuhadar’ın Makam koltuğuna oturarak talimatlar verdiler.

Hendek’te Yenimahalle İlköğretim okulu 6.sınıf öğrencisi Aslıhan Kandaz Kaymakam oldu.Kaymakam Mustafa Ayhan’dan koltuğu devralan Aslıhan Kandaz bir süre misafirleri ile sohbet etmesinin ardından Eğitime önem vereceğini belirterek,Okulların gelişmesi için çalışmaların başlatılması talimatını verdi.Bugünün çocuklarının geleceğin mimarları olacağını söyleyen Kaymakam Aslıhan Kandaz,gerekli tüm çalışmaların yapılacağını ifade etti.

Kaymakam Aslıhan Kandaz Yenimahalle ilköğretim okulunun fiziki yapısının elden geçirilmesi gerektiğini ve okul içerisinde ki merdivenlerin dar olması nedeni ile sıkıntı yaşandığını belirterek gerekenin yapılmasını istedi.

Kaymakam Mustafa Ayhan ise Hendeğin her geçen gün geliştiğini belirterek Okulların fiziki ortamlarını daha güzel hale getirerek öğrencilerin daha güzel ortamlarda eğitim almaları için çalışmaların sürdüğünü ifade etti.

Bir süre sohbet etmelerin ardından Kaymakam olan Aslıhan Kandaz,öğrencilere çeşitli hediyeler takdim etti.

İlçe Milli Eğitim Müdürü olan Noksel İlköğretim Okulu 6.sınıf öğrencilerinden Sena Yılmaz “Her okulda her öğrenciye tablet bilgisayar verilmesini,okullarda çevre düzenlemesi ile birlikte spor salonlarının yapılmasını isteyerek,Öğrencilerin Akıllı  tahtadan faydalanmaları için her sınıfta olmasını sağlamak istediklerini söyledi.

İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Çuhadar’dan bir günlüğüne görevi devralarak İlçe Emniyet Müdürü olan  Ş.A.Gaffar Okkan İlköğretim Okulu  7.sınıf Öğrencisi Deniz Anıl Kurnaz,ekiplere gerekli talimatları verdi.

İlçe Emniyet Müdürü Deniz Anıl Kurnaz , İlçede vatandaşların ve öğrencilerin  huzur ve güvenliği için gerekli çalışmaların yürütüldüğünü ve ekiplere Okul çevresinde güvenlik önlemlerin arttırılması yönünde talimatlar vererek çalışmaların aralıksız takip edildiğini ifade etti.