Hendek İnşaat Tadilat
Hendek’te 18 Mart Şehitleri Anma ve Çanakkale’nin Zafer günü kutlandı.

Hendek Cumhuriyet Alanı’nda düzenlenen 18 Mart Şehitleri Anma programında saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından çelenk koyuldu.

Cumhuriyet Meydanında düzenlenen çelenk koyma törenine Kaymakam Mustafa Ayhan,Garnizon Komutanı Üsteğmen Hasan Dağcı,Savcı Vedat Temel,Belediye Başkanı Ali İnci,Daire Amirleri,Siyasi Parti temsilcileri,Sivil toplum kuruluşları katıldı.

“ Bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizdedir “

Törende günün anlam ve önemini belirten konuşmayı Jandarma Teğmen Burak Melemez yaptı. Teğmen Melemez, 18 Mart Çanakkale’nin geçilemeyeceğinin, Türk Milletinin esir edilemeyeceğinin, Türk Vatanının parçalanamayacağının tüm dünyaya haykırıldığı gün olduğunu belirterek “ Bugün Türk adının duyulduğu andan itibaren, bayrağımızı yeryüzünün her noktasına taşıyanların, üç kıtayı Türk yurdu haline getirenlerin, Türklük uğruna bedenlerini toprağa koydukları gündür. Bugün, şehitlik askerin son rütbesidir, deyip oğlunun tertemiz alnını öperek son yolculuğuna uğurlayan, şehit asker ana ve babalarıyla oğlunu kızını vatana hizmet için yetiştiren şehit polis, öğretmen ve diplomatlarımızın ana ve babalarının günüdür. Şehitlerimiz, binlerce yıldan beri, Türk’ün milli varlığını sürdürmek için, vatan, millet, istiklal, hürriyet, insanlık ve barış ülküsü uğruna canlarını feda ettiler. Kahraman şehitlerimizin emaneti olan Bayrak ve vatan için kutsal nöbet sırası bizdedir. Aziz şehitlerimize layık olmanın bilinci içinde dimdik vazife başındayız. Bu duygu ve düşüncelerle başta ebedi Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk ve onun silah arkadaşları olmak üzere, vatan uğruna canlarını seve seve feda eden bütün şehitlerimizi bir kez daha rahmet ve şükranla anıyoruz “ Dedi. 

Çelenk koyma programının ardından Şehit mezarlıkları ziyaret edildi.