Hendek Vadi Emlak
Hendek’te  Şube Başkanları , Köy veMahalle muhtarları bilgilendirme toplantısı Ticaret merkezi konferans salonunda gerçekleşti.

Büyükşehir Yasası bilgilendirme toplantısına Kaymakam Mustafa Ayhan,Garnizon Komutanı Üsteğmen Hasan Dağcı,İlçe Emniyet Müdürü Metin Cetgeroğlu, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan, Daire Amirleri ,Köy ve Mahalle muhtarları katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunmasının ardından İlçe Özel İdare Müdür vekili  Ersel Dede slayt eşliğinde Büyükşehir  Belediye yasası ile ilgili bilgiler verdi.

Kaymakam Mustafa Ayhan Daire amirlerini ,Köy ve Mahalle Muhtarlarına gelen kış ayları nedeniyle ilçede yaşanan sıkıntılar ve çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Bilgilendirme toplantısında Köy kesin hesapları ve bütçeleri hakkında bilgilendirme ve tahmini bütçenin belirlenmesi,6360 sayılı Büyükşehir yasası hakkında bilgilendirme , Hendek Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı mütevelli heyetinde görev yapacak Köy ve Mahalle Muhtarlarından birer üyenin seçimi yapıldı.

24 kişinin oy kullandığı Mahalle muhtarları Mustafa Semiz ve İbrahim Tosun 11’er oy almasının ardından Yeşilyurt Mahalle Muhtarı İbrahim Tosun fedakarlık yapacağını belirterek Sarıdede Mahalle Muhtarı Mustafa Semiz’in vakıf üyesi olmasını istedi.

Sosyal Yardımlaşma ve Yardımlaşma Vakfı üyelik seçimi sonucunda  11 oy alan Sarıdede Mahalle Muhtarı Mustafa Semiz,  Köy Muhtarlarından  Hamdi Turna seçildi.