Yemen halkının açlıkla ve tüm olumsuzluklarla iç içe yaşadığı bugünlerde, AK Parti Hendek İlçe Teşkilatı Kadın kolları Başkanı Bedia Yılkın ve Yönetimi Salı günü kurulan pazar yerinde Yemen yararına çorba dağıtımı yaptılar.

Vatandaşlardan gönlünüzden ne koparsa diye, topladıkları hayır paralarını İHH Hendek Şube Başkanı Cemil İşnel ile birlikte Ziraat Bankası hesabına yatırdılar.                                                                                             

AK Parti Hendek Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın "Bu gün Yemen’de Doğu Türkistan'da ve Müslüman ülkelerindeki zulme dur denilmesi gerekiyor.  Yaşadığımız coğrafyada Müslüman Kardeşlerimiz ateş altında yasam mücadelesi verirken  ‘Komsusu aç iken tok yatan bizden değildir.’ diyen Peygamberin ümmeti olarak bizlerde buradan yemende ki din kardeşlerimize elimizden geldiğince destek olmaya çalışacağız. Bu bağlamda bana ve ekibime yapmış olduğumuz her türlü çalışmada hiç bir zaman desteğini esirgemeyen ve Belediye Başkanımız Sn. İrfan Püsküllü, İlçe Başkan Vekilimiz Fatih Tazim ve bir önceki İlçe Başkanımız Ali Kemal Sofu' ya da çok teşekkür ederim. Sevgili mahalle başkanlarım ve tüm İlçe halkına da bizleri yalnız bırakmadıkları için sonsuz şükranlarımı sunuyorum. Hendeğin Ak Kadınları olarak ilk gün ki heyecanla ve sevgiyle, birlikte yılmadan yorulmadan çalışmalarımıza devam edeceğiz Allah (c.c) yar ve yardımcımız olsun dedi."