Hendek'te geçtiğimiz ay törenle hizmete açılan Türk Kızılay’ı Hendek Belediyesi Erkan Albayrakoğlu aşevi sokağa çıkma kısıtlamaların olduğu günlerde de ihtiyaç sahibi ailelere sıcak aş ulaştırmaya devam ediyor.

Günlük 500 kişiye Hendek Belediyesi ekiplerinin katkıları ile hazırlanan sıcak yemekler paketlenerek ailelere ulaştırılıyor. Sokağa çıkma kısıtlamalarının olduğu günlerde ve Lokanta kısımlarının kapalı olduğu dönemde oturarak yemek veremeyen ve gelemeyen vatandaşlara Aşevi araçlar ile yemekleri ulaştırıyor.

Kızılay Hendek temsilciliği koordinatörü Sami Bağdatlı yapılan çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

500 KİŞİYE SICAK AŞ

Bağdatlı “Hendek Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’nun ekipman ve araç desteği, İş adamı Erkan Albayrakoğlu’nun da tesisi tamamen süresiz ve bedelsiz bağışlaması ile bu yola çıkılmış oldu. Aşevimizde yılın 12 ayı 500 kişiye hizmet veriyoruz. Bağışlarla sürdürdüğümüz bu hizmetin yıllar boyu sürmesini temenni ediyoruz. Pandemi nedeniyle şuan Lokanta kısmımız kapalı. Buraya gelebilen vatandaşlarımız paketlenmiş yemekleri alabiliyor, gelemeyen engelli ve yaşlı ailelerimize de bizler evlerine giderek ulaştırıyoruz. Ekipman ve araç desteği sağlayan Hendek Belediye Başkanı Babaoğlu’na, Tesisi bedelsiz bizlere sağlayan İşadamı Erkan Albayrakoğlu’na ve hayırsever vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum" dedi.