Hendek Vadi Emlak
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Hendek’te coşku ile kutlandı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk bayramı Cumhuriyet Alanında çelenk koyma töreninin ardından Hendek Atatürk Stadına geçildi.Atatürk stadında İstiklal Marşının okunmasının ardından Kaymakam Mustafa Ayhan,Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Ercan Çetin ve Belediye Başkanı Ali İnci törene katılan tüm okulları ve halkı selamladı.

Atatürk stadında ki törene Kaymakam Mustafa Ayhan, Garnizon Komutan Vekili Üsteğmen Ercan Çetin , Belediye Başkanı Ali İnci,İlçe Emniyet Müdürü Oğuz Çuhadar, İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan,Siyasi Parti temsilcileri,Sivil Toplum Kuruluşları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan günün anlam ve önemini anlatan konuşmasının ardından öğrenciler şiirler okudu.

Programda Karadeniz halk oyunlarını sergileyen folklor ekibinin gösterisinin ardından Resim,Şiir,Bilgi ve Kültür yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri verildi.Ödül töreninin ardından Okulların tören geçişi ile Bayram programı sona erdi.

 

Resim dalında 4 ve 5.sınıflarda dereceye girenler

Aslıhan Aydınlar-Noksel İ.O, Deniz Delihazar – Ş. Mahmutbey İ.O, Hatice Köstereli – Noksel İ.O

Resim dalında 6.7 ve 8.sınıflarda Semanur Gilit –Atikehanım İ.O, Gizemnur Kılıç-Atikehanım İ.O

6.7 ve 8. Sınıflar Şiir yarışmasında dereceye girenler Büşra Akgün - Mustafa Asım İ.O, Buse Güler - Yeni Yüzyıl İ.O, Didem Şapoğlu- Ş.A.Gaffar Okkan İ.O

Bilgi ve Kültür yarışmasında

Şehit Mahmutbey İ.O, Yeni Yüzyıl İ.O ve Mustafa Asım İ.O'na çeşitli hediyeler verildi.