Hendek Vadi Emlak
Hendek’te 100 yataklı hastane inşaatı hızla devam ediyor. Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, 2009 seçim beyannamesinde vermiş olduğu 100 Yataklı Hendek Devlet Hastanesi’nin yapımı hızla ilerliyor.

Tam donanımlı, modern hastane

100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi için, Hendek Belediye Başkanı Ali İnci, AK Parti Milletvekilleri Şaban Dişli, Recep Yıldırım, o dönemki AK Parti İlçe Başkanı Şenay Sakal ve Hendek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Akın Kaya ile birlikte eski Sağlık Bakanı Recep Akdağ’ı ziyaret ederek hastane taleplerini iletmişlerdi. Görüşmeler sonucunda 100 yataklı Hendek Devlet Hastanesi ihalesi yapılarak TOKİ tarafından inşaatına başlandı.

Kasım 2014’te bitecek

Hendek Belediyesi tarafından yolları açılan ve Açmalar mevkiinde yapımına başlanan, 90 dönümlük arazinin Hendek Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığı’na devrinin gerçekleştiği alanda çalışmalar hızla devam ediyor. Üç bloğun yükseldiği hastane inşaatının, dördüncü bloğunun temeli atılıyor. Hızlı bir şekilde çalışmaların devam ettiği Devlet Hastanesinin iş bitirme süresinin de 12 Kasım 2014 olarak belirlendiği söylendi. İnşaatı başlayan 100 yataklı Devlet Hastanesi’nin tam donanımlı ve modern bir hastane olacağı belirtildi.