Çalışmayan asansörler yüzünden hastalar merdivenleri kullanmak zorunda kalıyor. Yeter artık! Hangi çağda yaşıyoruz! Neredeyse asansörle uzaya çıkılacakken, Aile Sağlığı merkezinde 3. kata asansör çıkmıyor.

1 ve 3 No'lu Aile Sağlığı Merkezi eski Hendek Devlet Hastanesinin ana binasında hizmet veriyor.

1 ve 3 No'lu Aile Sağlığı Merkezinin bulunduğu eski Devlet Hastanesi binasında asansörler çalışmıyor. Çalışmayan asansörler yüzünden hastalar merdivenleri kullanmak zorunda kalıyor.

Yaşlı hastalar merdivenleri çıkamıyor. Hasta yakınlarının ya da yardımsever Vatandaşların yardımlarıyla çıkanlarda nefes nefese kalıyor. Hasta olan yaşlılar daha da hastalanıyor. Bazı yaşlılarımızda merdiven çıkamadıkları için geri dönmek zorunda kalıyor. Bırakın yaşlı hastaları, merdivenleri çıkmakta personelde zorlanıyor.

1 ve 3 Nolu Aile Sağlığı merkezine her gün onlarca hasta geliyor. Hastalar “çektikleri Asansör eziyetine bir son verin diyerek çok mu zor bir asansörü tamir ettirmek? Hani nerede Hasta Hakları? Hani nerede yaşlılarımıza hürmet” diyerek yetkililere seslendiler.

 

Vatandaşlar ayrıca “Yeter artık. Hangi çağda yaşıyoruz. Neredeyse asansörle uzaya çıkılacakken, Aile Sağlığı merkezinde 3. kata asansör çıkmıyor diyerek tepkilerini dile getirdiler.