Bölgesel Amatör Ligi 2020-2021 Sezonunun gerekli sağlık koşulları sağlanarak oynanması yönündeki olumlu görüşümüzü tekrar eder, liglerin oynanması yönündeki belirsizliğin sektörden geçimini sağlayan onbinlerce futbolcu,antrenör,masör,malzemeci vs. gibi emekçi kardeşlerimiz üzerinde oluşturduğu ekonomik imkansızlıkları ve bunun yarattığı travmaları çok yakından üzülerek görmekteyiz.

Sürecin uzamasının bu insanlar üzerinde her geçen gün biraz daha sosyoekonomik anlamda telafisi mümkün olmayan sonuçlara neden olacağı aşikardır.
  Bu işten alacağı peşinat ve maaşla nişan ve düğün yapmayı planlayan, bir kaç ay sonra doğacak çocuğunun doğum masraflarını karşılamayı hayal eden, hasta babasının tedavi masraflarını karşılamak gayretinde olan daha gencecik hayatının baharında olan futbolcu kardeşlerimize kıymayalım.

Herşeyden öte ülkenin en büyük sosyal sorumluluk projelerinden biri olan Bölgesel Amatör Lig oynatılmalıdır.

En başta, iliklerine kadar bu ülkenin bu toplumum meselelerine hakim, bu milletin derdiyle dertlenen Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, beraberinde Spor Bakanınımız Sayın Mehmet Muharrem Kasapoğlu ve TFF ve TASKK'ın bu duruma kayıtsız kalmayacığı yönündeki inancımız tamdır.

Hendekspor Kulübü Başkanı Adil Karabulut