Sürpriz Kafe’de düzenlenen toplantıda Hendekspor Kulübü Başkanı Murat Kaya, Yönetim Kurulu Üyeleri 2022-2023 sezon öncesi yapılan çalışmalar hakkında bilgilendirme yaptı.

Hendekspor’un başarısı için mücadele eden bireyleriz diyen Hendekspor Kulüp Başkanı Murat Kaya “ Yerel basınımızın önemini bilen insanlarız. Çünkü Basınımız, insanların taleplerini, beklentilerini, kamuoyuna yansıtarak bir kamuoyu oluşturur. Burada yerel basına büyük görev düşüyor. Bizlerde üzerimize düşeni en iyi şekilde yaparak Hendekspor’umuzun marka değerini daha yukarılara taşımak istiyoruz. Bizler yönetimimizi, taraftarımızı, basınımızı, Futbolcularımızı hep birlikte sacayağı olarak görüyoruz. Bu anlayışla hizmete talip olduk ve inanıyoruz ki Hendekspor layık olduğu yere gelecektir” dedi.

 

Yönetim, geçen ay yapılan olağanüstü kongrede sorulan, Başkan istifa etti yönetimin tamamı neden istifa etmedi? Sorusuna cevap veren Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Yılmaz “Kulübümüzün tüzüğü açık ve nettir neden ve niçinlerin cevabı tüzükte vardır. Kaldı ki topyekûn bir istifa olayı kulüpte kaosa yol açar, kayyumla karşı karşıya kalabilirdi. Hendekspor’un sahipsiz olmadığını duyurmak adına istifa noktasını en az zararla telafi etmenin daha yararlı düşünce olduğundan hareket ettik. Bu nedenle as başkan yönetiminde olağanüstü kongreye gittik. Hendekspor’un sahipsiz olmadığını dosta düşmana gösterdik ve kongre nihayetinde üyelerimizin büyük çoğunluğunun oyunu alarak iş başına geldik“ diyerek yanıtladı.

 

Toplantıda Hendekspor transfer komitesi oluşturularak transfer çalışmalarını sürdürdüğünü dile getiren Yönetim, İç transferde 6 sporcu, dış transferde ise 8 futbolcu ile anlaştıklarını dile getirdiler.

Toplamda 14 transfer gerçekleştirdiklerini söyleyen Yönetim, transfer görüşmelerin sürdüğünü ifade etti.

Yönetim ayrıca Bütçe konusunda ise Ocak Ayında Mali Kongremizi gerçekleştireceğiz ve orada bütçemiz açıklanacaktır ifadelerine yer vermelerinin ardından sohbet edildi.

Hendekspor Kulüp Başkanı Murat Kaya Basın mensupları ile sık sık bir araya geleceklerini ifade ederek Basın Mensuplarına teşekkür etti.