Hendek Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü Nikah ve Toplantı salonunda yapılması planlanan mali genel kurul, salonda depremzedeler için yardım alanı oluşturulması nedeniyle Atatürk Parkı içerisinde bulunan kafeteryada dün gerçekleşti.

Divan Başkanı Hüdaverdi Bahadır ve Katip Hüseyin Bilgiçli olurken gündem maddelerine geçildi. Hendekspor Mali Kongresinde Başkan Yardımcısı Mustafa Yılmaz 2022 yılı Bilanço gelir tablosunu ve faaliyet raporlarını okumasının ardından oylandı.

Gündem maddelerin okunmasının ardından Mali Genel Kurulda konuşan Hendekspor Kulüp Başkanı Murat Kaya, "Konuşmama başlamadan önce Kahramanmaraş'ta meydana gelen ve çevre illerde hissedilen depremde vefat edenlere Allahtan rahmet, Yaralılara acil şifalar diliyorum. Cenab-ı Hak ülkemizi ve milletimizi her türlü afet ve musibetten muhafaza eylesin. Tüm yönetim kurulu arkadaşlarımla, bugüne dek olduğu gibi bundan sonraki süreçte de birlik ve beraberlik içerisinde camiamızı daha iyi yerlere getirmek için tüm gücümüzle çalışmaya devam edeceğimizden kimsenin şüphesi olmasın. Göreve geldikten hemen sonra 2022-2023 sezonu için transfer çalışmalarımıza başladık. Bu doğrultuda transfer komitemizi oluşturarak transfer planlamamızı yaptık. İlk olarak Hüseyin Aydoğan ile teknik direktör olarak anlaştık. Geçen sezondan 8 oyuncumuz ile anlaşarak bu yıl da aramıza katılmalarını sağladık. Dış transferde de hocamız ve transfer komitemizin işbirliği ile 16 oyuncu ile anlaştık. Transferlerimiz yaparken öncelikle İlçemizden yetişen ve BAL liginde oynayabilecek kapasitede olan oyuncuları tercih etmeye çalıştık. Bu noktada toplam 5 Hendekli oyuncu kadromuzda yer aldı"

Kaya "Kadromuzu tamamlayarak Sezon başı çalışmalarımıza 08 Ağustos 2022’de Hendek’te başladık. 2 Eylül’e kadar Hendekteki çalışmalarımız tamamlayarak Bolu’da 11 gün süreli kampa girdik. Takımımız yapılan idman çalışmaları ve 7 hazırlık maçı oynayarak sezon başı hazırlıklarını tamamladı. Lige sahamızda kardeş takımımız Hendek Dereköyspor maçı ile başladık. İlk 2 haftayı galibiyetle kapatan takımımız devamında beklemediğimiz 2 yenilgi alarak puan kaybı yaşadı. Bu noktada yönetim kurulumuz teknik direktör değişikliğine gitme kararı aldı. Hüseyin Aydoğan hocamızla yollarımızı ayırarak Mehmet Şansal Hocamızla anlaşmaya vardık. Profesyonel liglerde büyük tecrübeye sahip olan Mehmet Şansal Hocamız ile güzel bir ivme yakaladık. Ancak devamındaki 4-5 haftalık süreçte, kart cezası ve sakatlık yaşayan önemli oyuncularımızın yokluğunda yine beklemediğimiz basit puan kayıpları yaşadık. Sakatlarımızın ve cezalı oyuncularımızın tekrar kadroya katılması ile başarılı sonuçlar almaya başladık. Sezonun ilk yarısını 23 puan ile liderin 8 puan gerisinde kapattık"

Kaya "İlk yarıda 7 oyuncu ile karşılıklı anlaşarak yollarımızı ayırma kararı aldık. İhtiyacımız olan eksik bölgelerimize 8 oyuncu transferi yaptık. Takımızın en iyi şartlarda sezonun 2. Yarısına hazırlanabilmesi için 15 günlük Antalya kampını organize ettik. Kamp döneminde günde çift antrenman yapan takımımız 18 idman ve 3 hazırlık maçı oynadı. Çok verimli geçen kamp sonunda ligin 2. Yarısına hazır hale geldik. Kamp dönemindeki verimli çalışmamızın semeresini de 2. Yarının ilk iki maçında zor hava ve saha şartlarında 6 puan alarak gördük. Rakiplerimizin de ilk haftalarda puan kaybetmesi ile lider ile aramızdaki puan farkı 4’e düşmüş oldu. Bundaki sonraki her maçımıza final maçı havası ile çıkarak kalan 11 maçımızı da kazanma hedefindeyiz. Yapmış olduğumuz transferler ile takımımızı daha da güçlendirerek şampiyonluktaki iddiamızı ortaya koymuş durumdayız. Büyük Hendekspor Camiasını temsilen bizler şampiyonluğa sonuna kadar inanıyoruz. Teknik kadromuzun ve oyuncularımızın kalitesi ve tecrübesi şampiyonluğa olan inancımızı bir kat daha arttırmaktadır. Bizler de yönetim kurulu olarak şampiyonluk için ne gerekiyorsa yapacağız. " dedi.

Başkan Kaya, "Bizler sadece A takımın başarısı için değil, geleceğimiz olan çocuklarımız için de elimizden gelenin fazlasını yapmak için var gücümüzle çalışıyoruz. Halen altyapımızda 300’ün üzerinde sporcumuz bulunmaktadır. 6 Antrenör nezaretinde 7 yaş grubu ve futbol okullarımız ile çalışmalar devam etmektedir. Bu sezon yaş gruplarında katılmış olduğumuz liglerde U 11 takımımız Sakarya 3’üncüsü, U 12 takımımız Sakarya Şampiyonu, U 14 takımımız Sakarya 2’ncisi olmuştur. U 15 takımımızı-n ligi devam etmektedir, U 18 takımımız Play-Off’lara katılarak ligini tamamlamıştır. Ayrıca küçükler kategorisinde özel turnuvalara katık sağlayarak başarılı dereceler almışlardır. Alt yapımızdan bu kısa zamanda 3 evladımızı Sakarya spor elit gruplara transferi sağlandı. Bizlerde Yönetim olarak elimizden geldiğince altyapı müsabakalarında çocuklarımızın yanında olmaya çalışıyoruz. Altyapılarda bizler için başarı şampiyonlukların ötesinde topluma ve Hendekspor camiasına yaraşır bireyler yetiştirmektedir. " dedi.

Kaya "Sonuç olarak, Bugüne dek maddi ve manevi yanımızda olan başta Belediye Başkanımız Turgut Babaoğlu’na, sivil toplum kuruluşlarına, basın mensuplarına, tüm iş insanlarına, ilçemizin çok kıymetli esnaflarına ve taraftarımıza desteklerini esirgemeyen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunuyoruz. Bundan sonraki süreçte de camiamızın kenetlenerek, şampiyonluk yolunda üzerine düşeni yapacağından şüphemiz yoktur. Konuşmamı tamamlarken, geliştirmemiz gereken önemli bir hususa dikkat çekmek istiyorum. Şampiyonluk yolunda en büyük güç olan 12. Adam yani Büyük Hendekspor Taraftarını tribünleri hınca hınç doldurmaya ve takımımıza destek olmaya davet ediyorum. 2023 yılının hepimize sağlık, mutluluk ve şampiyonluk getirmesi dileklerimle hepinizi saygıyla selamlıyorum " dedi.