Bölgesel Amatör Lig (BAL) temsilcimiz Hendekspor deplasmanda Bilecikspor ile karşılaştı. Karşılaşmada gol sesi çıkmazken, maça Hakemin verdiği kararlar damga vurdu.

 

HAKEM MAÇA DAMGA VURDU

Maçın 88. Dakikasında pozisyon sonrası maçın Hakemi Bilecikspor oyuncusu Ahmet Can Yılmaz’a Kırmızı kart gösterdi. Kartın ardından maç devam etti. 3 dakika sonra Hendekspor Yönetiminin uyarısı sonrası Kırmızı Kart görerek oyun alanından çıkması gereken Ahmet Can Yılmaz’ın oyuna devam ettiği görüldü. Maçı durduran Hakem Oğuzhan Demir yan hakemle görüşmesinin ardından Kırmızı Kart gören Ahmet Can oyun alanını terk etmesini istedi. Ahmet Can’ın oyun alanını terk etmesi sonrası maç kaldığı yerden devam etti. Maçta gol sesi çıkmadı.

Hendekspor kanadında ise Maçın Hakemine büyük tepki vardı.

Maçın ilk yarısının bitiminde Hendekspor taraftarı soyunma odasına giden Maçın Hakemine tepki göstererek Adaletli Yönetin çağrısı yaptı. Maçın Hakemi ise kendisine tepki gösteren Hendekspor taraftarının yan tribüne alınmasını istedi ve güvenlik görevlileri Taraftarı yan tribüne aldı.

KAMUOYUNUN DİKKATİNE!..

 06.11.2022 Pazar günü Bilecikspor 1969 Kulübü ile oynamış olduğumuz müsabakada, maçın hakemi rakip takımın 53 forma numaralı oyuncusuna kırmızı kart göstermiştir. Buna karşın oyuncuyu müsabakadan ihraç etmemiş ve bu futbolcu oyuna devam etmiştir. Kırmızı kart gösterdiği futbolcuyu oyundan ihraç etmediğini fark eden hakem, akan oyunu durdurarak futbolcunun oyun sahası dışına çıkmasına karar vermiştir. Futbolcuya kırmızı kart gösterdiği halde, kendisini ihraç etmeyerek oyunda kalmasını sağlayan maçın orta hakemi ve yardımcıları açık şekilde kural hatasına neden olmuşlardır. Geçmiş yıllarda benzer şekilde gerçekleşen müsabakalarda TFF’nin yaşanan olayın kural hatası olduğuna ve maçın tekrar edilmesi gerektiğine dair kararı mevcuttur. Hendekspor Yönetim Kurulu olarak söz konusu kural hatası ile ilgili yetkili mercilere gerekli müracaatlarda bulunacağımızı ve hukuki olarak tüm yasal haklarımızı arayacağımızı kamuoyuna saygıyla bildiririz. 

HENDEKSPOR YÖNETİM KURULU