Baktığımızda Hendek adına onur ve gurur bir verici bir meseleden bahsediyorum.  Çok lafı uzatmadan, çevirmeden bugüne geldiğimizde ligin 29 haftası geride kalırken Hendekspor 1 maç eksiğiyle 13.sırada yer alıyor.

28 haftada sadece 6 galibiyet alıp 30 puan toplayabildik. Hiç kimse böyle bir tablo istemez, istesede zaten mümkün olamaz. Geride sadece 6 maç kaldı. Evet Hendekspor’un önünde sadece 6 maç var. Ve bu 6 maçın 4’ünü kendi evimizde oynayacak olmamız çok çok büyük bir şans.

İlk maçımızda kar nedeniyle ertelenen Kahta 02 olacak.  Bu maç artık Hendekspor’un kaderini belirleyecek. Her maç ölüm kalım savaşı dediğimiz bir boyut kazandı. Hendekspor’un bu ligte kalması, Hendek’i seven herkesin amasız, fakatsız desteklemesi gereken bir konudur.

Hendekspor yönetiminin hataları yok mu elbette var. Yaşadıkları, mücadeleleri kolay değil. Ancak futbol işte hata kaldırmıyor, telafisi çok zor oluyor. Futbol acımasızdır. Skor odaklı ve sürekli galibiyet beklenen, mağlubiyetlerin asla kabul edilmediği bir organizasyondan bahsediyoruz.

Hatalar, yanlışlar, yapılanlar, yapılmayanlar gelin bu konuları Hendekspor ligte kalsın ondan sonra en sert şekilde konuşalım. Eğrileri doğruları tartışalım. En iyisinin kararını hep birlikte verelim. Ancak Hendekspor’u artık düşmanlık malzemesi haline getirip aslında Hendekspor’a zarar verenlere fırsat vermeden bu takıma en azından şu 6 maçta sahip çıkalım. Çok mu şey istiyorum!

Gelin Atatürk Stadyumunu her maç tıklım tıklım dolduralım. Burada herkese büyük görevler düşüyor. Hendek yakışanı yapmasını bilmeli, Hendek’e sahip çıkmalıdır.

Bu arada ölüm kalım savaşı olarak adlandırdığımız ve mutlak 3 puan almamız gereken Kahta 02 maçı Çarşamba günü saat 14.00’te oynanacak. Herkesi Hendek Atatürk Stadyumuna bekliyoruz. Coşkuyla, sloganlarla, marşlarla ve tezahüratlarla gelin 12.gücü sahada hissettirelim, 3 puanı alalım önümüze bakalım.

Kaptan Numan Cengiz Sahası

Sportif Direktörümüz olan canımız kardeşimiz Numan Cengiz’i acı bir olay sonrası kaybettik. Yüreğimiz içimiz yanıyor. Numan Cengiz Hendek delikanlısı, beyefendi ve yüksek karakter sahibi bir kişilikti. Allah mekanını cennet etsin. Ruhu şad olsun. Rabbim geride kalanlara sabırlar versin.

Bize düşen ise artık onun adına yakışır şekilde davranmaktır. Numan bu şehir için emekleri olan taraflı tarafsız herkesin sevdiği sporcu isimdi. Onun ismi yaşatılmalıdır. Kaymakamımıza, Belediye Başkanımıza ve Hendekspor yönetimine buradan çağrıda bulunuyorum.

Kardeşimizin adını yaşatalım. Benim aklıma ise ilk gelen TEM yanında bulunan sentetik saha oldu. Kaptan Numan Cengiz Sahası olsa Hendek’e çok yakışır. Ne dersiniz!