Hendekspor’da Antrenör Mehmet Şansal sezon başı kurulan kadro ile devre arasına kadar devam etti. Devre arası bazı futbolcular ile yollar ayrılırken, takıma takviye transferlerde yapıldı.

Sezonun ikinci yarısında Hendekspor istediğini alamadı ve 3. Lige çıkamadı.

Şahsen bende Hendekspor Yönetimi Mehmet Şansal ile yola devam edeceğini açıkladığında, geçtiğimiz sezon gözümün önüne geldi ve dedim ki başarısız Hoca ile devam kararı yanlış.

Ancak biraz daha sakin düşününce sezon başı gelmeyen hocanın yapacağı ancak bu kadar dedim.

Futbol camiasında güvendiğim, inandığım kimi aradıysam Antrenör Mehmet Şansal ile sezon öncesi başladığında daha farklı Hendekspor izlersiniz cevabı aldım. Geçmişine baktığımız da yaşlı kurt Mehmet Şansal’ın tecrübesi ön plana çıkıyor.

Şunu dile getirmeden geçemeyeceğim. Evet Antrenör Mehmet Şansal ile sezon öncesi anlaşmaya varıldı. Ancak bütün Transferleri Hocaya bırakmak da bence yanlış olur.

Hendekspor bir markadır ve hareket ederken daha ince eleyip sık dokumak lazım. Yönetim Kurulu doğru olanı yaptı. Bu benim fikrim.

Çünkü Mehmet Şansal takımda ki oyuncuları biliyor. Hendek’i biliyor, taraftarın ne istediğini biliyor. Antrenör Mehmet Şansal’ın artısını, eksisini karşılaştırdığımızda artısı daha fazla.

Yeni bir hoca ile anlaşılmış olsaydı. Mevcut takımda ki oyuncuları izlemek ve ona göre karar vermek isteyecekti. Buda zaman kaybıdır. Hendekspor’un hep handikapı olmuştur.

Şimdi sıra transfer görüşmelerine geldi. Transferde Hendekspor şampiyonluk hedefliyorsa ki, Hendekspor’da her zaman hedef şampiyonluk olmuştur.

Hendekspor Kulüp Başkanı Hüdaverdi Bahadır, Sakaryaspor yönetiminde yer aldı ve tecrübesi tartışılmaz. Yönetimi ile istişare içerisinde olup transferlerin tamamını Antrenör Mehmet Şansal’a bırakmayacağı gibi Yaşlı Kurt’un istediği oyuncuları da inceleyecektir, araştıracaktır.

 

Başkan Bahadır ve Yönetimi ateşten gömlek giydi. Çok dikkatli ve istişare içerisinde transfer görüşmelerini tamamlayıp lige hazırlanmalıdır.

Bir Hendeksporlu olarak Hendekspor’u tekrar Profesyonel ligde görmek istiyorum.

Hendekspora amasız fakatsız zaman ve destek verilmelidir. Burada başarı tek taraflı değildir. Ortada bir emek var. Bunu görüyorum.

Son olarak, Hendekspor’un sosyal medya sayfasından da duyurduğu Hendekspor mağazasını biran önce faaliyete geçirmeleridir. Bu konuda da harekete geçeceğine inanıyor ve sezon öncesi faaliyete geçeceği ümidiyle sağlıcakla kalın.