Hendek İnşaat Tadilat
Hendek 2.OSB’de bulunan 17.100 m2  lik arazi üzerinde yapılacak olan Meslek Yüksek Okulu Binasının Proje çalışmalarının tamamlanmasının ardından temel kazı çalışmaları da başlatıldı.

Hendek Meslek Yüksekokulu Müdürü Prof. Dr. İbrahim Yüksel Geçtiğimiz Mart  ayında Ulaştırma Bakanlığından alınan 2.OSB’de bulunan 17.100 m2  lik arazi üzerinde, bügün itibari ile plan, proje, keşif ve uygulama projeleri tamamlanarak; zemin üzerinde binaların aksları belirlenerek kazıklar çakıldığını ve bu hazırlıklarla birlikte SAÜ  Hendek MYO’ nun yeni kampüs inşaatına temel kazısının artık fiilen başlatılmış olduğunu vurguladı.

Bu çalışmaların; Sakarya Valisi Mustafa Büyük, Hendek Belediye Başkanı Ali İNCİ, Sakarya Milletvekili Şaban DİŞLİ, Hendek Kaymakamı Mustafa Ayhan, SAÜ Rektörü Prof. Dr. Muzaffer Elmas, ve Sakarya 2. OSB tarafından birlikte yürütüldüğünü ve Hendek Belediye başkanı Ali İnci’nin bu konuya oldukça önem verdiğini ve konu ile yakından ilgilendiğini ve çalıştığını belirten Hendek MYO Müdürü Prof. Dr. İbrahim Yüksel, resmi temel atma törenin ise yakın bir gelecekte geniş bir katılımla gerçekleştirileceğini vurgulayarak:

Yeni kampüsüne taşındıktan sonra Bölgenin ve özellikle OSB lerin de ihtiyaç ve talepleri dikkate alınarak Hendek Meslek Yüksekokulunun mevcut olan 9 bölüm ve 2165 öğrenciden oluşan kapasitesinin birkaç yıl içerisinde 3000 öğrenci kapasitesine çıkarılacağını da sözlerine ekledi.