Hendek yetiştiricilerine bilinçli ve verimli üretim yapmaları adına Sütaş Karacabey Eğitim Çiftliğinde 20 çiftçiyle birlikte teknik gezi düzenlenmiştir. Teknik geziye İlçe Tarım Müdürlüğünden Veteriner Hekim Ersin Meydan ve Veteriner Hekim G. Olgu San eşlik etmiştir.

Günü birlik yapılan gezide çiftlikte uygulamalı olarak Süt Sağım Hijyeni gösterilmiştir. Alınan sütün nasıl daha iyi muhafaza edilebileceği ve sağım esnasında dikkat edilmesi gereken unsurlar hem sütün izlenilirliği hemde hayvanın verim sürekliliği için gereken testler anlatılmıştır.

Ülkemizdeki hayvancılık sorunları arasında Buzağı Ölümleri en gizli kayıp olarak bilinir. Buzağıların doğumdan sütten kesilmesine kadar bakım ve besleme adına yapılan yanlışlar ve nasıl daha az buzağı kaybıyla yetiştiricilik yaparız sorusuna yanıtlar uygulamalı olarak anlatılmıştır.

Daha sonra Eğitim sınıfına alınan yetiştiricilerimize grafiksel olarak yapılan iş ve işlemler anlatılarak, doğru hayvan besleme ile süt veriminin nasıl arttırılacağı hakkında bilgi verilmiştir. Talep olması durumunda teknik gezilere devam edilecektir.