Hendek İnşaat Tadilat
301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Soma Grubu Maden işletmesinde çalışan Hendekli Cevdet Demirkan, ikinci bir faciayı da ekonomik olarak yaşadıklarını söyledi. Maaşı bloke olan  Demirkan, “Ölmekten beter olduk.”

Hendek’te ikamet eden Cevdet Demirkan facianın yaşandığı ve 301 maden işçisinin hayatını kaybettiği Soma Grubu Maden işletmesinde 1.5 yıl önce işe başladı.Evli ve bir çocuk sahibi olan Demirkan facianın yaşanmasının ardından ikinci bir faciayı ekonomik olarak yaşıyor.Maden ocağının kapatılmasının ardından devletin verdiği maaşına borcundan dolayı icra gelince ekonomik sıkıntı yaşadı.Soma’da ki vatandaşların borçlarına erteleme gelmesine rağmen Demirkan, bu ertelemeden faydalanamadı.Ekonomik sıkıntılar ile boğuşan  Demirkan ,borçlarının ertelenmemesi nedeniyle kirayı ödeyemediği gerekçesi ile ev sahibi tarafından ev’den çıkartılıyor.Demirkan, bir yandan ekonomik sıkıntı ile uğraşırken okulların açılması ile birlikte okula giden çocuğunun masraflarını da karşılayamaz olduğunu söyledi.

 

DEMİRKAN YARDIM BEKLİYOR

Üst üste şok yaşayan ,Demirkan yaşadığı sıkıntıları şu ifadeler ile dile getirdi: ” Tamam herkes Soma’daki faciayı konuşuyor. 301 şehit var  ama geride kalanları yani diğer madenci arkadaşları ne yiyor ne içiyorlar kimse soran yok.Ben sosyal yardımlaşmaya başvurdum ama yardım almam için o şehit olan 301 madencinin içinde olman lazım dediler. Şimdi soruyorum evimde 9 aydır elektrik yok , su yok , ramazanda herkes ya Suriye’li yada Gazze'ye yardıma yarışına girdi. Onlara var ama bize gelince yok. Ben Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak Türkiye Cumhuriyeti vatandaşına yardım etmek isteyenleri yardıma bekliyorum.Çünkü okullar açıldı oğluma ne elbise alabildim, nede ayakkabı alabildim.Torba Yasası çıkmasının ardından  vergi dairesi parayı almak için maaşıma bloke koydu. 5 aydır kiramı veremiyorum.Ev sahibim evden çıkarttı. Bakkala borcumu veremiyorum” diye konuştu.

Yardım etmek isteyen vatandaşlar için :

türkiye iş bankası hesap nosu 0597645 , yapı kredi bankası hesap nosu 5964729