Hendek SS 14 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi önünde toplanan Hendekli Nakliyeciler kontak kapatarak greve destek verdiler.

200’e yakın üyesi bulunan SS 14 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatifi önünde grev yapan nakliyecilere destek vererek tepkilerini de dile getirdiler.

İstanbul Bize Kabe Toprağı Oldu

Hendek SS 14 Nolu Motorlu Taşıyıcılar Kooperatif Başkanı Hasan Ayar yaptığı konuşmada “Üyelerim mağdur. Toplantı yaptık sesimizi duyuramadık. Birlik ve Kooperatif başkanları olarak 15 gündür uğraşıyoruz. Maalesef bir tane AKP Milletvekili yanımıza gelmedi. Seçi zamanı yanımızdan ayrılmıyorlardı. Şimdi bu Milletvekilleri nerede? Benim araçlarım İstanbul’a gidemiyor. İstanbul bize Kabe toprağı oldu. Bizim dijital sıkıntımız, fatura sıkıntımız ve yol sıkıntımız var. Bize İş yok ve işimiz az. Köprülerin, otobanların ve mazotun durumu belli. Allah’ını seven bizi duysun” diyerek Cumhurbaşkanına seslendi.

Reise Buradan Sesleniyoruz

Hendekli Nakliyeci Mahmut Der “C Belgesi, Pisiko Teknik, SRC, Dijital Tako, Dijital Ehliyet bunları bize sundunuz. Biz ne yapacağız nasıl bunların altından çıkacağız. Reise buradan sesleniyoruz. Çalışalım mı, evraklarla mı uğraşalım. Zaten iş yok, para yok, mazot yok. Nasıl yapacağız. Yani bu işin altından nasıl çıkacağız. Bir otobandan geçiyoruz 670 TL İstanbul gidiş geliş. Osmangazi 300 küsür lira nasıl yapacağız. Nasıl bu işin içinden çıkacağız. Reis seni düşürmeye uğraşıyorlar. Seni bu işten düşürmeye uğraşıyorlar. Bizim bilgilerimizi sana ulaştırmıyorlar. Bundan bilgin olsun. Bu şekilde giderse bu millet sana oy vermeyecek” diyerek teşekkür etti.