Hendek Ticaret merkezi konferans salonunda gerçekleşen kutlama etkinliklerine Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkanı İrfan Püsküllü, Hendek ilçe Emniyet Müdürü Şevket İlhan, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Necmi Sağıroğlu, MHP İlçe Başkanı Turgut Babaoğlu, Ak Parti Hendek Kadın Kolları Başkanı Bedia Yılkın, Şube Müdürleri, Okul Müdürleri, İşadamları ve Öğrenci Velileri katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal marşının okunmasının ardından Okul Müdürü Orhan Karagözlü yaptığı konuşma ile Okul hakkında bilgiler verdi.

Konuşmalarına ardından Özel Çocukların yıl boyunca çalıştıkları etkinlikler sergilendi. Özel çocuklar tarafından hazırlanan Mehteran Takımı ve Vals gösterisi misafirler tarafından büyük beğeni topladı.

Gösteriler ve Okul hakkında yapılan sinevizyon gösterilerinin ardından Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile Hayırsever İşadamları arasında protokol imzalanarak bir ilke imza atıldı.

Yapılan protokolde; Hızır Çağrı Güngör Ahşap Yüzey Süsleme Atölyesi, Vural Tutkun Ebru Atölyesi, İlker Şen Mutfak Servis Atölyesi, Süleyman Sofu Aydınlatma İmalatı ve Tasarım Atölyesi, Fatih Enes İlkay Çiçek Düzenleme Atölyesi ve Selman Sever El Sanatları ve Hediyelik Eşya Atölyesi olmak üzere her birinin 60 Bin TL maliyeti olan Atölyelerin yapımı için Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü adına Bedri Bayram ile Hayırsever İşadamları arasında protokol imzalandı.

Tören sonunda Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğüne 6 Dönüm arazi bağışı yapan Arslan Kitapçıoğlu’na günün anısına Plaket takdim edildi.