Hendek Vadi Emlak
AK Parti Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu, kongre sonrası güven tazeleyen Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan ve Yönetim Kurulu üyeleri ile mahalle ve köy Muhtarlarına yemek verdi.

 AK Parti  Hendek İlçe Başkanı Ali Kemal Sofu’nun Bayraktepe Tesisleri’nde verdiği yemeğe AK Parti Hendek İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, İl Genel Meclis üyeleri M. Nedim Alkan, Alaattin Paşa Kaba, MUSİAD Şube Başkan Yardımcısı İrfan Püsküllü, Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan, yönetim kurulu üyeleri, köy ve mahalle muhtarları katıldı. Muhtarlarla tek tek ilgilenen ve yemek öncesi bir konuşma yapan Sofu, şunları söyledi:

Oylar artmalı

“Bizim hizmetten başka bir derdimiz, gayemiz yoktur. Bunu gören vicdan sahibi her insan zamanla oyunu partimize verdi. Çünkü memleketimize böyle bir başbakan bir daha zor gelir. Bundan önce de zor gelmiştir. Böyle bir başbakanımızın kıymetini hepimiz biliyoruz. Bizler de diyoruz ki; bu kadar hizmetler var, neden oy oranımız yüzde 60-70 değil. Bizim tek hedefimiz daha çok hizmet edip yapılan hizmetlerimizi insanlara anlatmak ve oy oranımızı biraz daha yükselterek Başbakanımızı daha güçlü kılmaktır. Başbakanımız halkımızın mutluluğu ve kendisine desteği ile sağlık buluyor.”

Muhtarlar kıymetli

AK Parti  İlçe Başkanı Sofu, son günlerde kendisi hakkında bazı basın organlarında yer alan ‘muhtarlara saygısızlık yaptığı’ yönündeki iddialara da açıklık getirdi. İddiaların asılsız olduğunu söyleyen Sofu şöyle konuştu: “Kongre günü ayağa kalkmayıp muhtarlarımıza saygısızlık yaptığımız yazılmış. Kesinlikle böyle bir şey olmamıştır. Bizim büyüklerimize saygısızlık yapma gibi bir kusurumuz olamaz. Maalesef böyle bir şey haber oldu. Biz büyüklerimize saygı, küçüklerimize sevgi ilkesi ile yetiştik. Hiç bir büyüğümüze saygısızlık yapma hakkımız kesinlikle yoktur. Aynı haberin altında muhtarlara randevu vermiş ve randevu yerinde kendilerini karşılamamışız gibi yazılmış. Doğrudur, randevu verdik. Ancak rahatsızlandığımdan dolayı muhtarlar derneğimizi arayarak rahatsız olduğumuzu ve bulunamayacağımızı belirterek iptal edilmesini istedik. Siz muhtarlarımız bizler için çok kıymetlisiniz.”

Kabul etmiyoruz

Muhtarlar Derneği Başkanı Hüseyin Baylan ise şunları dile getirdi: “AK Parti ilçe başkanı bizim kardeşimiz, arkadaşımızdır. Başkanımızın yaş itibariyle büyüğü olarak diyorum ki, bu tür iddiaların hiç önemi yoktur. İnsan yanlış da yapabilir. Ancak başkanımızın böyle bir şey yapmamıştır. Kesinlikle kabul etmiyoruz.” Yemekte muhtarlar ilçe başkanı Sofu ile bol bol sohbet etti.