Hendekli Muhtarlar, Hendek Kaymakamlığı tarafından düzenlenen kahvaltı programında bir araya geldi.

Hendek Belediyesi Bayraktepe Sosyal Tesislerinde düzenlenen Kahvaltı toplantısına Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Hendek Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Kavakçı, İlçe Jandarma Komutanı J. Yzb. Deniz Kün, Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Çuhadar, Hendek Gıda Tarım ve Hayvancılık İlçe Müdürü Erhan Sunman, Kurum Müdürleri, Daire Amirleri, Hendek Muhtaralar Derneği Başkanı Dursun Emin Kula ve Muhtarlar katıldı.

Toplantı öncesinde konuşan Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, bugün Kasım ayı Muhtarlar toplantısını icra edeceğiz. Özellikle Bakanlığımız bu toplantıların yapılmasını ve toplantı sonucunda alınacak kararların bildirilmesini istiyor. Bugün hem Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyeti için iki Muhtarımızın seçimini yapacağız hem de Muhtarlarımızın istek, önerileri ve şikâyetleri de varsa bunların da hepsini not alarak bugünün toplantı tutanakları ile birlikte Bakanlığımıza göndereceğiz diye konuştu.

Vakıf Mütevelli Heyeti Üye seçimi

 

Yasa gereği 2019 yılında Vakıf Mütevelli Heyetinde yer alacak iki Muhtarı seçiminin gerçekleştirileceğini dile getiren Burhan, bu seçimde şöyle bir konu var, 2019 da görev alacak Muhtarları seçerken, bu Muhtarlarımız 2019 yılında yapılacak olan seçimlerde tekrar seçilirler ise görevlerine yılsonuna kadar devam ederler. Oldu ki seçim sonucunda Muhtar seçilemezler ise Mütevelli Heyetinde görev alan Muhtarımızın görev süresi yeni seçilen Muhtar ile birlikte sona erecek diyerek bilgilendirmelerde bulundu.

Heyet için Semiz ve Turna

 

Konuşmalar sonrası Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Mütevelli Heyetinde 2019 yılı içerisinde görev yapacak olan 2 Muhtar üyesinin seçimi yapıldı. Yapılan seçim sonucunda Vakıf Mütevelli Heyetine Sarıdede Muhtarı Mustafa Semiz ve Akarca Muhtarı Hamdi Turna seçildi.

Vakıf Mütevelli Heyeti seçiminin ardından Hendek Kaymakamı Orhan Burhan, Muhtarların istek, öneri ve şikâyetlerini dinledi.