Hendek Vadi Emlak
Sakarya Büyükşehir Belediyesinin başlattığı SEMOS Projesi kapsamında Hendek’te Muhtarlar Bilgisayarları teslim edilmeye başlandı.

Muhtarlar Derneğinin talebi ile Sakarya Büyükşehir Belediyesinin başlattığı SEMOS Projesi kapsamında Hendek’te Başpınar Mahallesi,Yenimahalle,Dereboğazı Mahallesi ve Büyükdere mahallesi muhtarlarına bilgisayarlar teslim edilerek sistem kuruldu.

Büyükşehir Belediyesi Bilgi işlem daire başkanlığı görevlileri Bilgisayarları ve yazıcıları monte ederek SEMOS Elektronik Muhtarlık otomasyon sistemini kurarak Muhtarları sistem hakkında bilgilendirdiler.

Sistem Muhtarların daha az evrak ve daha hızlı bir şekilde vatandaşların tüm bilgilerine ulaşarak kısa sürede vatandaşların taleplerinin karşılanması amaçlanıyor.

Bilgisayar ve Yazıcıları teslim alan Muhtarlar bu sistemle bir evrak derdinden kurtulduklarını ve vatandaşlarının taleplerini daha kısa sürede hazırlayarak her türlü bilgiye ulaşabileceklerini kaydederek Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu’na çok teşekkür ettiklerini ifade ettiler.

Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı personeli Hendek’te ilk iki günde 10 Mahalle ,11 Köy Muhtarına Bilgisayarları ve Yazıcıları teslim ederek SEMOS sistemini kurdular.