Hendek İnşaat Tadilat
 Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Temsilciliği Programı uyarınca  2014-2015  sezonu  içinde  11-13 ve 14-15  yaş  Grubu  Grekoromen - Serbest  Güreş Turnuvasına Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü damgasını vurdu.

22 madalya aldılar

11-13 yaş grubunda 12 madalya, 14-15 yaş grubunda 10 madalya olmak üzere toplam 22 madalya alan Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü, turnuvada birinci oldu. Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü antrenörleri Zafer Başar, Ebubekir Yılmaz, Rıza Yetim ve Ali Yıldırtan nezaretinde çalışan Hendekli güreşçiler minderde fırtına gibi estiler.

Güreş severleri salona bekliyorlar

Sakarya Lütfü Yaman Spor Salonu’nda yapılan müsabakalarda Hendekli güreşçiler madalya yarışında rakipleri karşısında büyük bir üstünlük sağlayarak minderin tozunu attırdılar. Minderde fırtına gibi esen güreşçilergüreşseverleri maçlara bekliyor. Hendekli güreşçiler turnuvada yaptıkları maçlarda toplam 22madalya rağmen güreşseverlerin salona gelmemelerine üzüldüklerini söylediler.

Destek önemli

Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Antrenörü Ebubekir Yılmaz, maçların çok zorlu geçtiğini, desteğe ihtiyaçları olduğunu belirterek, "Hemşehrilerimiz bizi yalnız bırakmasınlar. Ata sporumuz olan güreş eski günlerine geri dönüyor. Sadece sporcuların değil halkımızın da güreşe sahip çıkmaları gerekiyor. Güreşseverleri salona bekliyoruz. Bu coşkuyu beraber yaşayalım" diye konuştu.

“Sporcularımızı iyi tanıyoruz”

Antrenörler Ali Yıldırtan ve Rıza Yetim’de sporcuları çok küçük yaşlardan itibaren tanıdıklarını ve ilgilendiklerini belirterek, “Sporcularımızın hepsi ileride Avrupa ve Dünya’da derece elde edecek kapasitede. Her şeyi gözlemliyoruz. Sporcunun durumu, potansiyeli nedir?  Nerede eksiklik var?  Ne çalışmış, ne çalışmamış, neler yapmış?  Her şeyi biliyoruz ve artık güreşte yeni bir dönem başladı. Altın çağa doğru emin adımlarla gidiyoruz.”dediler

Tarih altınları yazar

Hendek Belediyesi Güreş İhtisas Kulübü Antrenörü ve eski Dünya Şampiyonu Zafer Başar’da, "Güreşte yeni bir milat yeni bir başlangıç yapacağız. Tarih gümüş ve bronzları asla yazmayacak. Tarih altınları, altın harflerle yazacak. Tarihi boyunca altın madalyaya alışmış bir güreş camiası var. Milletimiz de bizden hep altın bekliyor. Bu uğurda çalışacağız. Büyük bir camiayız ve bu camianın başında asrın sporcusu Hamza Yerlikaya var. Kendisinin liderliğinde güreş altın çağını yaşayacak”dedi.

 

Derece Alan Sporcular;

11-13 Yaş Grekoromen

26 kilo

1. Yasin Dizen

2. Özkan Çoşkun

29 kilo

1. Berat Büyüktazim

3. Özhan İçken

32 kilo

1. Mustafa Bahadır

2. Ufuk Dündar

3. Abdullah Dündar

35 Kilo

3. Gökhan Şişman

38 kilo

2. Ali Benli

3. Serhat Yılmaz

47 kilo

1. Enes Yüksel

53 Kilo

2. Şerafettin Yılmaz

14-15 yaş grekoromen

35 kilo

3.  Abdullah yurt

3. Berkay yılmaz

42 kilo

1. emirhanbüyüktazim

2. Mustafa Duran

47 kilo

1. Beytullah Atıcı

2. Emre seçkin

53 kilo

1. Serhat Kırık

2. Kürşat can Kaya

59 Kilo

1. Enes Öztürk

66 kilo

1.Sadık sarı