Sakarya Gazeteciler Birliği Hendek Temsilcileri Hasan Öztürk, Kadir Kazın, Orhan Topçu, Mehmet Kavis, Cemil Tekin ve Gürkan Özer, Hendek Kaymakamı Halil İbrahim Acır, Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ı makamlarında ziyaret ettiler.

Hendek için gayret göstereceğiz

Gazeteciler ilk olarak Hendek Kaymakamlığına atanan Kaymakam Halil İbrahim Acır’ı makamında ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.

Samimi ve sıcak bir havada geçen ziyarette Gazeteciler Kaymakam Acır ile Hendek hakkında istişarelerde buldular ve Hendek ile ilgili bilgiler vererek görevinin hayırlı olması temennilerini ilettiler.

Kaymakam Halil İbrahim Acır, Gazetecilerin gerçekleştirmiş olduğu nazik ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkürleri iletirken, Hendek’te bulunan tüm Kurum ve Kuruluşlarımız ile hep birlikte güzel hizmetler gerçekleştirme gayretinde olacaklarını sözlerine ekledi.

Bölge Adliyesi değer katacak

Kaymakamlık ziyaretinin ardından Hendek Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya’yı ziyaret eden Gazeteciler, sohbet havasında geçen ziyarette gündem dair değerlendirmelerde bulunurken Hendek’te yapılması gündemde olan Bölge Adliyesi süreci ile ilgili de bilgiler aldı.

Bölge Adliyesinin İlçemize yapılması İlçemize katma değer sağlayacaktır diyen Cumhuriyet Başsavcısı Sebahattin Erkaya, süreç ile ilgili olarak ilerleyen zamanlarda somut adımların atılmasını bekliyoruz diyerek ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi ve Gazetecilere çalışmalarında başarı dileklerinde bulundu.

Nitelikli Okul için hazırız

Adliye ziyaretinin ardından Hendek İlçe Milli Eğitim Müdürü Sabri Doğan’ı makamında ziyaret eden Gazeteciler İlçede Eğitim ile ilgili yapılan çalışmalar ile ilgili bilgiler alarak istişarelerde bulundu.

Nitelikli Okul eksikliği konusunda çeşitli çalışmaların ve görüşmelerin yapıldığını dile getiren Doğan, bu konuda Siyasilerimiz, Bürokratlarımız ve Velilerimiz tarafından çeşitli platformlar oluşturulduğunu ve çalışmalar yapıldığını biliyoruz. Nitelikli Okulların İlçemize kazandırılması hususunda yapılacak olan tüm çalışmalarda Milli Eğitim olarak bizler de elimizi taşın altına koymak için hazırız. Ortak yapılacak çalışmalar neticesinde İlçemize Nitelikli Okullar kazandırılacağına inanıyoruz ve yapılacak olan tüm çalışmalar hazırız. İlçemize Nitelikli Okullar kazandırabilmek için hiçbir engel bulunmuyor. Umarız en kısa sürede yapılan çalışmalardan sonuçlar almaya başlarız diyerek ziyaretlerinden dolayı Gazetecilere teşekkür etti.