Hendek Vadi Emlak
Hendek’te emekli İlköğretim Müfettişi Hüseyin Aydınlar ve eşi Nurdan Aydınlar’ın evlerinin bahçesinde 150 kiloyu bulan Amerikan Bal kabağı yetiştirdi.Ayrıca Emekli Müfettişin bahçesinde sebzeden ,meyveye her çeşidini bulmak mümkün.Bahçenin bir bölümü ise süs bitkileri ile donatılmış.

Yağan sağanak yağışlar ve sel felaketine rağmen 150 kiloyu bulan Amerikan Bal Kabağı ,iyi bakıldığında 1 ton’u buluyor.

Hendek Başpınar Mahallesinde oturan emekli İlköğretim Müfettişi Hüseyin Aydınlar ve eşi Nurdan Aydınlar’ın evlerinin bahçesinde sebzesinden meyvesine her türlü çeşit bulunuyor.Emekli olmasının ardından boş durmayan Aydınlar çifti , bahçelerinde sebzenin ve meyvenin her çeşidini yetiştirerek ,Hendek’te her türlü sebze ve meyvenin yetişebileceğini herkese gösterdi.

Emekli çift ABD’den getirttikleri Bal Kabağı tohumunu bahçeye ekerek bakımını yaptılar. Yağışlara rağmen zarar görmeden büyüyen Bal Kabağı 150 kiloyu buldu.

Emekli çift bahçelerinde sadece Bal Kabağı yetiştirmekle kalmamış, sebzenin her çeşidi ve meyvenin her çeşidini de yetiştirerek gelen misafirlerine ikram ediyorlar .Hendek Belediyesinin dağıttığı Hendek Hurmasını da bahçesinde yetiştiren Aydınlar çifti bahçede bulunan sebze ve meyvelerin her türlü bakımlarını eksiksiz yaparak İlçe toprağının ne kadar verimli olduğunu da herkese göstermiş oldu.Kivi’sin den Hurmasına,Ceviz’inden Kiraz’ına kadar her türlü meyve ağacının olduğu Bahçede ,Sebzenin de her türlü çeşidini bulma imkanı var.

Emekli Müfettiş Hüseyin Aydınlar hobisine devam etmeyi düşündüğünü ifade ederek “İlçemiz toprağının ve ikliminin bir çok sebze ve meyve yetiştirmeye uygun olduğunu söyledi.

Aydınlar ; Sebze ve meyvenin yanı sıra süs bitkileri de yetiştirmek amacındayız.Bahçemizde bulunan süs bitkilerinin bir çoğu yılın 7-8 ay’ı canlılığını koruyor olması yetkililerimiz tarafından da dikkate alınması ve ilçede süs bitkisi yetiştiriciliğinin teşvik edilmesini istedi.